رئیس جمهور دوشنبه به عمان می‌رود

۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹:۱۶
کد خبر: ۴۲۷۶۸۴۵
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
رئیس جمهور به دعوت رسمی سلطان عمان و در راس هیئتی بلندپایه دوشنبه به این کشور سفر می‌کند.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در تداوم دیپلماسی همسایگی دولت مردمی و برای گسترش تعاملات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، به دعوت رسمی «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان، روز دوشنبه دوم خرداد در راس هیئتی بلندپایه عازم مسقط پایتخت این کشور خواهد شد.

استقبال رسمی در کاخ العلم، دیدار دوجانبه با «هیثم بن طارق آل سعید» سلطان عمان، امضای چند سند همکاری، دیدار با ایرانیان مقیم و دیدار با تجار و فعالان اقتصادی عمانی از جمله برنامه های سفر یک روزه آیت الله رئیسی به این کشور است.


سفر رئیسی به مسقط، اولین سفر رئیس جمهور ایران به این کشور در دوره سلطان جدید عمان و پنجمین سفر خارجی رئیس جمهور در ۹ ماه فعالیت دولت سیزدهم است.


گفتنی است در راستای ایجاد زمینه های گسترش روابط اقتصادی و تجاری ایران و عمان، هیاتی ۵۰ نفره از تجار و فعالان اقتصادی ایران هفته گذشته به این کشور سفر کردند.

سخنگوی وزارت خارجه 26 اردیبهشت در نشست خبری درخصوص سفر ‌آیت‌الله رئیسی به منطقه و سفر امیر قطر به تهران هم گفته بود: برنامه‌های منطقه‌ای رئیس جمهور با قوت در حال پیگیری است و آقای رئیسی عازم یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس می‌شود. هم سفر امیر قطر و هم سفر قبلی ایشان به دوحه و سفر به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس حاکی از اهمیتی است که برای روابط با همسایگان قائلیم، آنچه در سیاست خارجی به صورت گزاره به اطلاع می‌رسد در عمل شاهدید. امیدواریم سفر آتی رئیس جمهور به آن کشور همراه با دستاوردها برای مردم باشد.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی وزارت خارجه: برگشت طرف‌ها به وین منوط به پاسخ آمریکاست

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *