جزئیات اخراج رئیس سابق موساد از کنگو

۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۲:۰۳
کد خبر: ۴۲۷۲۹۵۹
رسانه‎های رژیم صهیونیستی از سانسور خبرهای مربوط به اخراج رئیس سابق موساد به کنگو خبر می‎دهند.

خبرگزاری میزان - رسانه‎های رژیم صهیونیستی می‎گویند که سازمان نظارت نظامی ارتش این رژیم مانع انتشار جزئیات اخراج «یوسی کوهن»، رئیس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی، موساد، از جمهوری دموکراتیک کنگو در سال 2019، شده است.

این سازمان تنها اجازه انتشار خبر سفر «کوهن» به کنگو را داده که در سفر سوم به دستور مستقیم رئیس جمهور کنگو، از این کشور اخراج شد.

منابع امنیتی می‎گویند که «کوهن» در آن زمان به همراه یک میلیاردر صهیونیست که مظنون به پرداخت 360 میلیون دلار رشوه در ازای دریافت مجوز استخراج زغال سنگ از کنگو است، به این کشور سفر کرده است.

این در حالی است که پیشتر رسانه‎های رژیم صهیونیستی، فاش کردند «یوسی کوهن»، رئیس سابق موساد، اسرار داخلی را برای یک زوج فاش می‌کرده است.

بیشتر بخوانید:

هکرها فیش حقوقی رئیس موساد را منتشر کردند

هک شدن رایانه شخصی رئیس موساد

کانال ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی، در گزارشی فاش کرد این رابطه که از اواخر سال ۲۰۱۸ آغاز شد و «کوهن» در مورد جزئیات مخفی عملیات سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی در سراسر جهان به زوج مذکور اطلاعاتی ارائه کرده است.

این گزارش می‎گوید که رئیس سابق موساد همچنین اطلاعات سفر‌های جهانی خود را به آن‌ها ارائه کرده است.

«گای شیکر»، از تاجران رژیم صهیونیستی که با این پرونده مرتبط است، می‎گوید «کوهن داستان‌های زیادی از جمله درباره موساد گفت؛ او یک لجباز است.»

«کوهن» همچنین جزئیاتی در مورد شیوه مدیریت خود با این زوج به اشتراک گذاشته است.

رئیس سابق موساد در گفت‎وگو با زوج مذکور، فاش کرده بود که وقتی به سمت رئیس موساد منصوب شده، ظرف چند روز، ۶ مقام ارشد موساد را اخراج کرده است چرا که به گفته او،  آن‌ها به سیستم وفادار نبودند.

در ماه ژوئن گذشته نیز رسانه‎های رژیم صهیونیستی، اعلام کردند که «یوسی کوهن»، در پرونده اشتراک گذاری اطلاعات محرمانه با یک مهماندار هواپیما مظنون است.

انتهای پیام/


برچسب ها: موساد

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha