سیدحسن نصرالله: اولویت مردم لبنان معیشت است نه سلاح مقاومت

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۵:۳۰
کد خبر: ۴۲۶۰۰۱۰
دبیر کل حزب الله لبنان گفت:برخی از سیاستمداران لبنانی با وجود اینکه رژیم صهیونیستی به آب و گاز لبنان طمع دارد، این رژیم را دشمن خود نمی دانند.

خبرگزاری میزان - حزب الله لبنان امروز دوشنبه جشن انتخاباتی با عنوان «ما هستیم، حمایت می کنیم و می سازیم» را برگزار کرد و در این همایش سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب الله لبنان انتخاباتی که در شهرهای «صور» و «النبطی» برگزار شده است، گفت: بیشتر نظرسنجی ها در لبنان نشان می دهد که دغدغه مردم اوضاع معیشتی است نه سلاح مقاومت، پارلمان و دولت جدید باید مشکلات مردم را حل کند، کسانی‌‌که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند نسبت به رنج‌های جنوب لبنان از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی در فلسطین بی توجه هستند.

وی افزود: رژیم صهیونیستی از زمان تشکیل در سال 1948 اقدام به حمله به روستاهای مرزی در جنوب لبنان و اخراج اهالی آن کرد، جنوب و روستاهای مرزی هرگز مورد توجه حکومت نبوده است و برخی از سیاستمداران لبنانی با اینکه رژیم صهیونیستی به آب و گاز لبنان طمع دارد اما این رژیم را دشمن نمی دانند.

سید حسن نصرالله: امام موسی صدر کوشید نیروهای سپر عربی را به طرف جنوب هدایت کند

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: زمانی که نیروهای سپر عربی به لبنان آمدند امام موسی صدر کوشید آن را به طرف جنوب هدایت کند اما موفق نشد، همه در لبنان باید بدانند که چرا جنوب سلاح حمل کرد، هیچ طرفی در لبنان نمی تواند مقاومت در جنوب را خلع سلاح کند.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه امام موسی صدر به دنبال نابودی رژیم صهیونیستی بود و می‌خواست که جنوب لبنان منطقه‌ای نفوذناپذیر و صخره ای باشد که آروزهای رژیم صهیونیستی را در هم بکوید و هسته آزادی فلسطیبن باشد، افزود: بزرگترین دستاورد تاریخ لبنان از سال 1948 آزادی جنوب در مه 2000 بود، ما مقاومت را انحصاری نکرده ایم و دستاوردهای آن را به نام خودمان ثبت نکرده ایم، مقاومت در لبنان آخرین میخ را به پیکر پروژه اسرائیل بزرگ کوبید.

دبیرکل حزب‌الله لبنان خاطرنشان کرد: یکی از دستاوردهای مقاومت لبنان به شکست کشاندن پروژه ارتش شکست ناپذیر است، امروز مهمترین مساله، حمایت از لبنان در برابر تجاوز اسرائیلی است که این ماموریت را مقاومت انجام می دهد، تمام روستاهای خط مقدم امروز احساس امنیت، کرامت و قدرت می کنند و این از دستاوردهای مقاومت است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: اشخاصی که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند وقتی از آنان راه جایگزین درخواست می شود هیچ جایگزینی ارائه نمی دهند، در سال 2006 استراتژی دفاع از لبنان را ارائه دادیم اما از طرف مقابل پاسخی دریافت نکردیم، تا آخرین نفس آماده بررسی استراتژی دفاعی لبنان هستیم.

نصرالله تاکید کرد: آیا ارتش لبنان با امکانات اندکش در زمان حاضر قادر به حمایت از لبنان است؟

وی در این راستا اظهار کرد: اشخاصی که خواستار خلع سلاح مقاومت هستند دانسته یا ندانسته می خواهند لبنان در برابر دشمن صهیونیستی بی دفاع باشد، آنان می خواهند لبنان آخرین برگ برنده اش در زمینه استخراج نفت و گاز در آبهایش را از دست بدهد.

سید حسن نصرالله گفت: ما دارای میلیاردها دلار ثروت نفتی و گازی در آبهایمان هستیم که به ما امکان می دهد بدهی هایمان را بپردازیم، کشور آسیب دیده، غارت شده، گرسنه و فقیر ما نیازمند صدها میلیارد دلاری است که در آبهایمان موجود است، به حکومت و مردم لبنان می گویم که دارای مقاومتی شجاع و قوی هستید که می تواند به دشمن بگوید درصورتیکه بخواهید مانع لبنان شوید این مقاومت مانع شما می شود.

دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد:  رژیم غاصب صهیونیستی پس از اعلام موجودیت، به روستاهای مرزی لبنان تجاوز کرد و بسیاری از ساکنان روستاهای غربی را آواره و کشتارهای وحشیانه به راه انداخت.

در حال تکمیل ...ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *