ضرورت استفاده از ظرفیت نخبگان استانی در شورای نگهبان

۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸:۳۳
کد خبر: ۴۲۵۸۷۷۴
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
سخنگوی شورای نگهبان پیشنهاد داد که از ظرفیت نخبگان استانی در جهت اخذ نظرات و انتقال آن به شورای نگهبان استفاده شود.

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، هادی طحان نظیف با سفر به استان البرز، از دفتر نظارت و بازرسی انتخابات این استان بازدید و در جریان روند فعالیت‌های دفتر نظارت استان قرار گرفت.

عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان در جریان بازدید از این دفتر، در جمع مسئولین دفاتر شهرستانی و رابطین مناطق شهرستان کرج طی سخنانی با بیان اینکه من به سهم خودم قدردان زحمات ناظران و مسئولان دفاتر شهرستانی هستم، گفت: حقیقتا شما عزیزان چشم بصیر شورای نگهبان هستید.

وی افزود: افتخار شورای نگهبان این است که با یک شبکه مردمی و ساختار چابک وظایفش را در انتخابات انجام می‌دهد؛ در واقع از آنجا که نظام انتخاباتی کشورمان مردمی است، شورای نگهبان نیز با کمک یک شبکه موثر تحت عنوان شبکه ناظران مردمی که بیش از ۳۰۰ هزار نفر از مردم عزیز در آن عضویت دارند، فرآیند نظارت بر انتخابات را انجام می‌دهد.

سخنگوی شورای نگهبان با تاکید بر نقش دفاتر این شورا در نظارت بر انتخابات، اظهار داشت: اعضای شورای نگهبان نسبت به دفاتر نظارت نگاه مثبتی دارند و این توقع وجود دارد که دفاتر نظارت نسبت به سایر وظایف شورای نگهبان هم این شورا را یاری کنند و طبعا یکی از کارهایی که می‌توان در این زمینه انجام داد این است که از ظرفیت نخبگان استانی در جهت اخذ نظرات و انتقال آن به شورای نگهبان استفاده شود.

انتهای پیام/ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *