22 میلیون نفر از مردم یمن نیازمند کمک‌های فوری غذایی و پزشکی

۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۱:۰۶
کد خبر: ۴۲۰۵۷۷
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گزارش داد که بیش از 22 میلیون نفر از مردم یمن به طور روزانه به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

22 میلیون نفر از مردم یمن روزانه به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارندبه گزارش گروه بین‌الملل ، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل گزارش داد که بیش از 22 میلیون نفر از مردم یمن به طور روزانه به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند.

بیش از سه سال از حضور ویرانگر ائتلاف عربستان سعودی در یمن گذشته و بسیاری از زیرساخت‌های حیاتی این کشور از بین رفته است و در حال حاضر بیش از 22 میلیون نفر از مردم این کشور روزانه به کمک‌های بشردوستانه نیازمندند.

بر اساس گزارش دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل از زمان ورود ائتلاف متجاوز سعودی به یمن حدود 14 هزار نفر از مردم این کشور جان خود را از دست داده‌اند و این در حالی است که برآوردهای دیگر آمار بالاتری در این باره را نشان می‌دهند.

سخنگوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ می‌گوید: جنگ بر تمامی زیرساخت‌های اساسی تأثیر گذاشته و این امر تمامی جمعیت یمن را تحت‌الشعاع قرار داده است و به هیچ وجه موضوع خوشبینانه‌ای در این باره وجود ندارد.

ائتلاف سعودی اقدام به بستن گذرگاه‌ها و بنادر یمن کرده و ورود مواد غذایی، دارویی و سایر تجهیزات را با مشکل مواجه ساخته است؛ این در حالی است که پیش از آغاز جنگ 90 درصد از کالاهای مورد نیاز این کشور از طریق واردات تأمین می‌شد.

بر اساس برآوردهای یونیسف حدود 11 میلیون کودک یمنی نیازهای غذایی، بهداشتی و آموزشی دارندو سوءتغذیه نیز گسترش یافته و 16 میلیون نفر از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی محروم هستند.

 

 

 

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *