امام خمینی(ره) به ما یاد داد در برابر استکبار و مستکبرین با قدرت بایستیم

۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴:۰۰
کد خبر: ۳۹۲۴۱۵
دسته بندی‌: سیاست ، عمومی
رئیس جمهور در حرم مطهر حضرت امام خمینی(ره) گفت: او به ما یاد داد در برابر استکبار و مستکبرین با قدرت بایستیم؛ او به ما یاد داد که صندوق آراء را نباید رها کنیم وهمچنین به فکر محرومان و مستضعفان جامعه باشیم؛ او به ما یاد داد اخلاق، معنویت و دین را از یاد نبریم و در برابر متجاوزان بایستیم و نگذاریم استبداد و استعمار به سرزمینمان بازگردد.

امام خمینی(ره) به ما یاد داد در برابر استکبار و مستکبرین با قدرت بایستیمبه گزارش خبرنگار گروه سیاسی ، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی صبح امروز در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل (ره) در حرم مطهر اظهار داشت: جمهوری اسلامی که ۱۲ انتخابات ریاست جمهوری، ۱۰ انتخابات مجلس، ۵ انتخابات مجلس خبرگان رهبری و ۵ انتخابات شورا‌ها و چندین همه پر سی را پشت سر گذاشته به خوبی می‌داند سرنوشتش با قواعد مردم سالاری پای صندوق آراء معلوم می‌شود.

وی عنوان کرد: البته این به آن معنا نیست که مردم سالاری تنها برگزاری انتخابات است و بس؛ در کنار آن مشارکت دائمی مردم، تعاون و یاری مردم به یکدیگر و همچنین نقد و اعتراض نیز حق مردم است.

حجت الاسلام روحانی در عین حال اظهار کرد: ما در کنار این مقبره منور هستیم، در کنار این مرد بزر گی هستیم که در اینجا آرمیده است؛ او به ما جرأت ایستادگی، نقد و اعتراض را یاد داد.

وی افزود: او به ما یاد داد در برابر استکبار و مستکبرین با قدرت بایستیم؛ او به ما یاد داد که صندوق آراء را نباید رها کنیم وهمچنین به فکر محرومان و مستضعفان جامعه باشیم؛ او به ما یاد داد اخلاق، معنویت و دین را از یاد نبریم و در برابر متجاوزان بایستیم و نگذاریم استبداد و استعمار به سرزمینمان بازگردد.

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت درکنار مردم برای اجرای خواست آن‌ها بیش از همیشه آماده است تا مجری نظرات مردم برای پیشرفت ایران باشد.

حجت الاسلام روحانی گفت: باردیگر در کنار حرم مطهر امام(ره) با امام راحل پیمان می‌بندیم تا راه و آرمانش را رها نکنیم و به امام راحل و همه عزیزانی که در اینجا خفته‌اند از جمله آیت الله هاشمی رفسنجانی، حجت الاسلام سید احمد خمینی و همه عزیزانی که لب فروبسته‌اند و جسمشان به زیر خاک و روحشان به آسمان رفته است و به همه شهیدان و نیز ملتمان متعهد هستیم که راه انقلاب اسلامی را ادامه می‌دهیم.

وی در پایان بیان کرد: ملت ایران در ۲۲ بهمن بار دیگر نشان می‌دهد که چطور به انقلاب، نظام و رهبرش وفادارخواهد بود؛ این ایام رابه ملت و رهبر معظم انقلاب و به یادگار امام راحل، حجت الاسلام سید حسن خمینی و به همه خدمتگذاران این مرز و بوم تبریک می‌گوییم و از خداوند می‌خواهیم که پاسدار راه امام و شهدا باشیم.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *