هیچ تغییری در رفتار قطر مشاهده نمی‌شد؛بحران کشورهای عربی طولانی‌مدت خواهد بود

10:20 - 23 تير 1396
کد خبر: ۳۲۸۵۳۸
وزیر مشاور در امور خارجی امارات روز جمعه پس از سفر وزیر خارجه آمریکا به کشورهای عربی اعلام کرد که راه‌حل سیاسی سریعی برای پایان‌دادن به بحران کنونی کشورهای حوزه خلیج‌فارس وجود ندارد.

انور قرقاشبه گزارش گروه بین‌الملل ، با پایان سفر وزیر خارجه آمریکا وزیر اماراتی از طولانی‌بودن بحران کنونی بین کشورهای عربی خبر داد.

به گزارش پایگه شبکه خبری «العربیه» انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارت روز جمعه در تؤیتر خود اعلام کرد که تغییری در رفتار قطر مشاهده نمی‌شود بنابراین هیچ راه‌حل سریعی برای بحران کنونی بین قطر و کشورهای تحریم‌کننده علیه دوحه وجود ندارد.

وی همچنین افزود: ما با یک راه‌حل سیاسی که بتواند رفتار کنونی قطر را تغییر دهد فاصله زیادی داریم و با توجه به شرایط کنونی باید خود را برای شکل متفاوتی از رابطه آماه کنیم.

رکس تیلرسون روز دوشنبه هفته جاری به منظور پایان دادن به بحران سیاسی بین چهار کشور عربی و قطر به کشورهای مذکور سفر کرد و با مقامات این کشورها دیدار و رایزنی کرد.

وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه نیز با وزرای خارجه کشورهای تحریم‌کننده یعنی عربستان، امارات، بحرین و مصر در جده  برا ی حل بحران کنونی کشورهای عربی دیدار و گفتگو کرد.

وی بدون هیچ اظهار نظری و نشست خبری روز پنج‌شنبه کشورهای عربی را به مقصد واشنگتن ترک کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *