بهای نفت در بازار جهانی افزایش یافت

0:26 - 21 تير 1396
کد خبر: ۳۲۷۹۰۴
بهای نفت هفته گذشته 4 درصد کاهش یافت. با این وجود از روز دوشنبه به دلیل انتشار اخباری مبنی بر فشار اوپک بر نیجریه و لیبی برای کاهش عرضه نفت، بهای نفت دوباره سیر صعودی یافت.

به گزارش گروه بین‌الملل ،به نقل از پایگاه خبری مارکت واچ، بهای نفت امروز (سه شنبه) در بازار جهانی شاهد افزایش بود.

بهای طلای سیاه در بازار جهانی به دلیل پیشبینی کاهش تولید نفت خام آمریکا در سال 2018 و احتمال کاهش عرضه نفت از سوی لیبی و نیجریه شاهد افزایش بود.

بر این اساس، بهای هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا برای تحویل در ماه اوت با 82 سنت افزایش (معادل 1.9 درصد)، به 45 دلار و 22 سنت رسید. همچنین نفت برنت دریای شمال برای تحویل در ماه سپتامبر با 81 سنت افزایش (معادل 1.7 درصد)، 47 دلار و 69 سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

بهای نفت هفته گذشته 4 درصد کاهش یافت. با این وجود از روز دوشنبه به دلیل انتشار اخباری مبنی بر فشار اوپک بر نیجریه و لیبی برای کاهش عرضه نفت، بهای نفت دوباره سیر صعودی یافت. براساس توافق کاهش عرضه نفت، کشورهای صادرکننده نفت خام (اوپک) به همراه صادرکنندگان غیراوپکی مانند روسیه موافقت کردند میزان عرضه خود را یک میلیون و 800 هزار بشکه در روز کاهش دهند. با این وجود، لیبی و نیجریه از این توافق معاف شده بودند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *