هوچی‌گری به سبک شیوا امینی/ کشف حجاب، بهانه‌ای برای یک دروغ بزرگ

13:59 - 08 ارديبهشت 1396
کد خبر: ۳۰۳۲۹۱
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
این روزها صحبت‌های زیادی درباره کشف حجاب یکی از بازیکنان اسبق تیم ملی فوتسال بانوان مطرح می‌شود.
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی ، تلاش برای دیده شدن و جلب توجه جزو بدیهی‌ترین خصلت‌های انسان‌ها محسوب می‌شود و  در این میان برخی‌ها که نتوانستند در یک فرایند صحیح، موفقیتی به دست بیاورند، سعی دارند از طریق روش‌های نامعقول خودشان را مطرح کنند. این موضوع بیشتر در حوزه‌های سینما و تلویزیون و همین‌طور ورزش عینیت بیشتری دارد.

این روزها صحبت‌های زیادی درباره کشف حجاب یکی از بازیکنان اسبق تیم ملی فوتسال بانوان مطرح می‌شود. شیوا امینی که تصاویر بدون حجابش توسط تعدادی از خبرنگارنماهای خودفروخته منتشر شد، تلاش داشت از این طریق برای خودش نام و آوازه‌ای ایجاد کند. وی در پستی اینستاگرامی عنوان کرد که به دلیل عدم رعایت حجاب از تیم ملی فوتسال بانوان خط خورده است. همین اظهار نظر باعث شد فدراسیون فوتبال در اطلاعیه‌ای اعلام کند که شیوا امینی از سال 1389 نتوانسته به تیم ملی برسد و این مسئله هیچ ارتباطی به کشف حجاب او ندارد.

حتی یکی از چهره های معروف سینمایی هم در اقدامی شتاب‌زده از امینی حمایت کرد که پس از مشخص شدن واقعیت‌ها از مواضعش عقب نشست؛ مواضعی که با ژست روشنفکرانه همراه بود اما در نهایت این ژست روشنفکرانه عمر چندانی نداشت.

در چند روز اخیر شیوا امینی بیشتر از هر زمان دیگری در اینستاگرام فعال شده است. عکس‌های مختلفی که او در صفحه شخصی‌اش قرار می‌دهد نشان‌دهنده عزم او برای ادامه راهی است که می‌تواند به اهدافش ختم شود. همانگونه که معصومه رضازاده، از بازیکنان اسبق تیم ملی فوتسال بانوان اظهار داشت: انگیزه شیوا امینی از انتشار تصاویر بدون حجابش، اخذ مجوز اقامت در یکی از کشورهای خارجی است.

آنچه مسلم است امینی بر خلاف تصوراتش نتوانست از این طریق به آن اهدافی که برای او ترسیم شده بود دست پیدا کند. وی تلاش کرد با هوچی‌گری و مظلوم‌نمایی، افکار عمومی را به سمتی ببرد که همگان تصور کنند در حق او ظلم بزرگی صورت گرفته است اما با مشخص شدن واقعیت‌ها امینی به مهره سوخته‌ای تبدیل شد که حتی برای کسانی که او را هدایت می‌کردند هم دیگر ارزشی نخواهد داشت.
 
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *