نتانیاهو از دولتمردان مکزیک عذرخواهی کرد

۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۲۶:۴۰
کد خبر: ۲۷۴۳۷۰
حمایت رژیم صهیونیستی از اقدام رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک خشم مقامات مکزیک را به همراه داشت و در نتیجه نخست وزیر این رژیم مجبور به عذرخواهی از این کشور به خاطر تایید ساخت این دیوار شد.
نتانیاهوبه گزارش گروه بین‌الملل به نقل از پایگاه خبری "تایمز آف اسرائیل"،حمایت رژیم صهیونیستی از اقدام دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک خشم مقامات مکزیک را به همراه داشت و در نهایت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجبور به عذرخواهی از این کشور به خاطر تایید ساخت این دیوار شد.

بنیامین نتانیاهو مدعی شد که از ساخت دیوار در مرز آمریکا و مکزیک اعلام حمایت نکرده است. این در حالی است که اظهارات وی در این باره خشم مقامات مکزیکی را در پی داشته بود و نزدیک بود به بحرانی دیپلماتیک میان دو طرف منجر شود.

نتانیاهو تحلیلگران و کارشناسان را به طرح و بزرگ نمایی این موضوع متهم کرده و گفت: من کی در مورد مکزیک سخن گفته ام؟!!

همچنین امانوئل نحشون سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز تصریح کرد که نتانیاهو هرگز قصد نظردهی در مورد روابط آمریکا و مکزیک را نداشته است!

نحشون ادعا کرد که نتانیاهو صرفا به تجربه های امنیتی ما در این زمینه اشاره کرده و ما حاضر به کمک به آمریکا برای ساخت این دیوار هستیم. وی گفت که ما هرگز موضعی در قبال روابط آمریکا و مکزیک اتخاذ نمی کنیم.

منبع مذکور تصریح کرد که برخی مسئولان مکزیکی در قدس طی تماسی با مسئولان رژیم صهیونیستی ضمن ابراز خشم و انزجار خود از این اظهارات نتانیاهو، خواستار توضیح آنان در این باره شده اند و همین مساله در نهایت موجب عذرخواهی و عقب نشینی اسرائیل از موضع خود شد.

پس از اظهارات نتانیاهو در رابطه با ساخت دیوار مرزی میان آمریکا و مکزیک، وزارت خارجه مکزیک بلافاصله  سفیر اسرائیل را احضار کرده و اعتراض شدید اللحن این کشور در رابطه با موضع نتانیاهو در این زمینه را به اطلاع وی رساند.

وزارت خارجه مکزیک در بیانیه ای اعلام کرد که اظهارات نتانیاهو واقعا ناامید کننده است.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *