انهدام باند سارقان حرفه ای با بيش از 70 فقره سرقت

۲۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۸:۰۶
کد خبر: ۲۵۵۹۰۹
فرمانده انتظامی شهرستان تربت حيدريه گفت: اعضای باند حرفه ای سرقت خودرو با بيش از 70 فقره سرقت در تربت حيدريه و مشهد دستگير شدند.
به گزارش گروه جامعه ،سرهنگ سید ابوالقاسم حیدری مقدم، اظهار کرد: گزارش چند فقره سرقت خودرو و همچنین سرقت های سریالی وسایل داخل خودرو پلیس را بر آن داشت طرح تشدید مبارزه با سرقت های خیابانی را برای پیگیری این موضوع در دستور كار خود قرار دهد.
 
وی افزود: ماموران انتظامی با بررسی شواهد و اطلاعات موجود و شگرد سرقت های صورت گرفته، تحقیقات گسترده خود را آغاز و یكی ازسارقان سابقه دار كه جوانی 33 ساله است را به عنوان یكی از عاملان اصلی این سرقت ها شناسایی و در یكی از شهرستان های همجوار دستگیر كردند.
 
فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه با بیان اینکه ماموران در مخفیگاه این متهم سه همدست دیگر او را نیز دستگیر كردند، اذعان داشت: متهمان در بازجویی های اولیه پرونده به بیش از 70 فقره سرقت خودرو و محتویات داخل خودرو كه تعداد 40 فقره در تربت حیدریه و بیش از 30 فقره در شهرستان مشهد بوده اعتراف كردند.
 
وی ادامه داد: سارقان با یك دستگاه خودروی پژو 405 و با استفاده از تاریكی شب با گشت زنی درمحله های شهر، با تحت نظر  قراردادن خودروهایی كه درپیاده روها و حاشیه خیابان پارك شده و فاقد سیستم ایمنی بودند در كنارخودروی موردنظر پارك و در یك فرصت مناسب تجهیزات و محتویات این خودروها راسرقت كرده و درصورت نداشتن وقت كافی با سرقت خودرو آن رابه محل دیگر انتقال و اقدام به سرقت محتویات و تجهیزات خودرو می كردند.
 
سرهنگ حیدری مقدم گفت: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان چهار دستگاه  پراید، بیش از 40 عدد كیف زنانه حاوی محتویات، تعدادی گوشی موبایل، لوازم آرایشی، مدارك هویتی و دسته چك و مقدار زیادی لوازم خودرو كشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تربت حیدریه در خاتمه خاطر نشان كرد: با شناسایی شكات پرونده اموال مسروقه تحویل مالباختگان شد و متهمان پس از تشكیل پرونده به دادسرا اعزام و با قرار موقت روانه زندان شدند.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *