فرماندهان نیروی زمینی سپاه از ابتدای انقلاب تا کنون را بشناسید

22:07 - 29 خرداد 1395
کد خبر: ۱۸۷۳۶۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
در راستای تفکیک فعالیت ها و چابک سازی کادر، هم اکنون "نیروی زمینی"، "نیروی دریایی"، "هوانیروز" و "هوافضا"، به عنوان چهار حوزه عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول انجام وظیفه هستند.
فرماندهان نیروی زمینی سپاه از ابتدای انقلاب تا کنون را بشناسید-گروه سیاسی: به اذعان دوست و دشمن "سپاه پاسداران انقلاب اسلامی" به عنوان بازوی قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مرزهای جغرافیایی و آرمان های مقدس نظام، توانسته است نقش حمایتی خود از انقلاب اسلامی را در سی و هشت سال سپری شده از عمر انقلاب به خوبی ایفا کند.

در راستای تفکیک فعالیت ها و چابک سازی کادر، هم اکنون "نیروی زمینی"، "نیروی دریایی"، "هوانیروز" و "هوافضا"، به عنوان چهار حوزه عملیاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشغول انجام وظیفه هستند.

در ادامه با فرماندهان نیروی زمینی سپاه از ابتدای انقلاب تا کنون آشنا می شوید:

سرلشکر یحیی رحیم صفوی از سال 1364 تا 2 مهر 1368 این مسئولیت را بر عهده داشت. وی هم اکنون به عنوان مشاور فرمانده معظم کل قوا انجام خدمت می کند.

پس از او سرلشکر مصطفی ایزدی از 2 مهر 1368 تا 21 تیر 1371 سمت فرماندهی نیروی زمینی سپاه را بر عهده گرفت.

سرلشکر  محمدعلی جعفری فرمانده کنونی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز از 21 تیر 1371 تا ۲۹ مرداد ۱۳۸۴ در سمت فرماندهی نیروی زمینی سپاه مشغول به خدمت بود.

سردار شهید احمد کاظمی از 29 مرداد 1384 سمت فرماندهی نیروی زمین سپاه را بر عهده گرفت که در سانحه هوایی سقوط هواپیمای داسو فالکن 2 در نزدیکی ارومیه در تاریخ 19 دی همان سال، به درجه رفیع شهادت رسید.

پس از شهادت سردار احمد کاظمی، فرمانده معظم کل قوا طی حکمی مسئولیت فرماندهی نیروی زمینی سپاه را در تاریخ 1 بهمن 1384 به سردار محمدرضا زاهدی سپردند.

سردار محمدجعفر اسدی فرمانده بعدی نیروی زمینی سپاه بود که از تیر ماه سال 1387 به مدت 10 ماه این مسئولیت را بر عهده داشت.

سردار محمد پاکپور نیز آخرین فرمانده نیروی زمینی سپاه تا امروز محسوب می شود که از تاریخ ۹ اردیبهشت 1388 تا کنون این مسئولیت را بر عهده گرفته است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *