مرحله نخست طرح محرومیت‌زدایی در هرمزگان ۸۵ درصد پیشرفت داشته است

۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۲:۳۵:۰۱
کد خبر: ۱۶۹۲۳۳
دسته بندی‌: سیاست ، دفاعی و مقاومت
جانشین قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه با اشاره به تکمیل ۸۵ درصدی مرحله نخست طرح محرومیت زدایی در هرمزگان و بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی گفت: مرحله دوم این طرح در قالب طرحی ۲ ساله با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان آغاز شد.
مرحله نخست طرح محرومیت‌زدایی در هرمزگان ۸۵ درصد پیشرفت داشته استبه گزارش گروه سیاسی ، سرتیپ دوم پاسدار حمید سرخیلی عصر امروز طی نشست خبری با اشاره به افتتاح بیش از 300 پروژه عمرانی در قالب طرح محرومیت‌زدایی در هرمزگان اظهار داشت: در مرحله نخست این طرح که از سال 93 آغاز شد با اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال و البته با مشارکت مردم پروژه‌های متعددی در زمینه احداث مسجد، آبرسانی، راه‌سازی و ... در روستاهای هرمزگان انجام شد.

وی در ادامه در تشریح پروژه‌های انجام شده در مرحله نخست طرح محرومیت زدایی توسط این قرارگاه در هرمزگان بیان داشت:  ساخت 80 باب مسجد، احداث  10 راه روستایی، بازسازی 20 مورد مزار شهدا، ساخت 20 باب خانه عالم، ساخت 700 چشمه سرویس بهداشتی، ساخت سه حوزه علمیه، ساخت 10 پل روستایی، 5 مورد، کمک به 450 نفر یتیم، کمک به 52 بیمار صعب‌العلاج، کمک به 52 خانوار بی سرپرست، توزیع 500 قلم پوشاک و کفش در مدارس و توزیع سبد معیشتی (برنج، گوشت) بین 500 نفر از نیازمندان از جمله اقدامات انجام شده در قالب این طرح است.

سرتیپ دوم پاسدار سرخیلی تمرکز اجرای طرح‌های مذکور را در مناطق روستایی محروم و دور افتاده شرق هرمزگان، سواحل و جزایر قشم، لارک، هنگام و هرمز عنوان کرد و افزود: نیروی زمینی سپاه پاسداران با هماهنگی قرارگاه خاتم در راستای  ایجاد امنیت پایدار در 6 استان  آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، ایلام، خراسان، خوزستان و هرمزگان اقدام به اجرای طرح‌های محرومیت زدایی کرده است.

وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به آغاز مرحله دوم این طرح با بیان اینکه انتظار می‌رود دستگاه‌های دولتی نیز در جهت اجرای بهتر این برنامه با استفاده از اعتبارات محرومیت زدایی در این برنامه مشارکت پررنگ‌تری داشته باشند گفت: طرح احداث 110 واحد مسکونی با عنوان خانه "خانه محروم" با همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) در سال 95-96 در دستور کار قرار گرفته است.

جانشین قرارگاه مدینه منوره نیروی زمینی سپاه در ادامه متراژ واحدهای مسکونی "خانه محروم" را 50 مترمربع زیر بنا عنوان کرد و ابراز داشت: این طرح با همکاری کمیته امداد و نیروی دریایی سپاه در روستاهای محروم هرمزگان طی 2 سال اجرا می‌شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *