رئیس قوه قضاییه - عمومی
اسفند - ۱۴۰۲
رئیس قوه قضاییه: دامنه جنایات صهیونیست‌ها در مصادیق جنایت جنگی، کودک‌کشی و اِعمال گرسنگی اجباری نمی‌گنجد/ دستوراتی درباره بررسی دقیق موضوع لو رفتن سؤالات آزمون وکالت

رئیس قوه قضاییه: دامنه جنایات صهیونیست‌ها در مصادیق جنایت جنگی، کودک‌کشی و اِعمال گرسنگی اجباری نمی‌گنجد/ دستوراتی درباره بررسی دقیق موضوع لو رفتن سؤالات آزمون وکالت

رئیس قوه قضاییه گفت: کلیه بخش‌های ذیربط در دستگاه قضایی از جمله «مرکز حفاظت و اطلاعات»، «دادستانی تهران» و «مرکز وکلا» دستور می‌دهم که در رابطه با موضوع لو رفتن سؤالات آزمون وکالت، پیگیری‌ها و بررسی‌های کامل و جامع را انجام دهند و هر فردی در این قضیه مقصر بوده را شناسایی و مورد تعقیب قرار دهند.
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۴۰۲
بهمن - ۱۴۰۲

بیش از ۶ هزار مصالحه در حوزه قضایی ضیاآباد ثبت شد

رئیس حوزه قضایی ضیاآباد گفت: ۶۲ درصد از پرونده‌های مورد رسیدگی در این حوزه قضایی بالغ بر ۶ هزار و ۳۳۸ فقره موفق به صلح و سازش شده است.
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲
دی - ۱۴۰۲

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور: در حوزه فراوری بافت به خودکفایی خواهیم رسید

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: به طور متوسط سالانه ۴۰۰ هزار بیمار از محصولات فراوری بافت استفاده می‌کنند و سازمان تلاش دارد تا با ورود به این حوزه، کشور را به خودکفایی در این بخش برساند.
شنبه ۰۲ دی ۱۴۰۲
آذر - ۱۴۰۲
دادستان اشکذر برای ساماندهی نخاله‌های ساختمانی این شهرستان فرصت یک ماهه تعیین کرد

دادستان اشکذر برای ساماندهی نخاله‌های ساختمانی این شهرستان فرصت یک ماهه تعیین کرد

جلسه‌ای در جهت بررسی و ساماندهی پسماند و نخاله‌های ساختمانی در دادسرای اشکذر با حضور دادستان و روسای دستگاه‌های ذیربط برگزار شد.
يکشنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۲
خرداد - ۱۴۰۲
حق بیمه قرارداد‌های پیمانکاری

حق بیمه قرارداد‌های پیمانکاری

آن دسته از قرارداد‌های پیمانکاری که در آن خود شخص پیمانکار کار را انجام می‌دهد و از کارگر و وردست استفاده نمی‌کند از کسر حق بیمه معاف اند.
يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۲
زندگینامه‌ شهید آیت الله سید محمد بهشتی

زندگینامه‌ شهید آیت الله سید محمد بهشتی

شهید سید محمدحسینی بهشتی در دوم آبان ۱۳۰۷ هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
زندگینامه آیت‌الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی

زندگینامه آیت‌الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی

آیت‌الله موسوى اردبیلى، سحرگاه سیزدهم رجب ۱۳۴۴ ه ق، مقارن با سالروز میلاد امیرالمؤمنین علیه السلام و برابر با ۸ بهمن ۱۳۰۴ ه ش در شهر اردبیل، در خانواده‌اى روحانى و تهى‌دست متولد شد.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
زندگینامه آیت الله محمد یزدى

زندگینامه آیت الله محمد یزدى

آیت الله محمد یزدى در سال ۱۳۱۰ هجرى شمسى در خانواده‏ اى متدین و ارادتمند به خاندان پیامبر، چشم به جهان گشود.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
زندگینامه آيت‌ الله‌ سيد محمود هاشمى شاهرودى

زندگینامه آيت‌ الله‌ سيد محمود هاشمى شاهرودى

آيت‌ الله‌ سيد محمود هاشمى شاهرودى (مد ظله) در سال‌ 1327 هجرى شمسى در شهر نجف‌ و در خانواده‌ى مذهبى و از سادات‌ منسوب‌ به‌ امام‌ حسين‌(ع‌) چشم‌ به‌ جهان‌ گشود.
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۲
خسارت ناشی از افت قیمت خودرو

خسارت ناشی از افت قیمت خودرو

افت قیمت خودرو در اثر تصادف قابل مطالبه است و از مصادیق خسارت عدم نفع محسوب نمی‌شود.
سه‌شنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۲
دیه اعضای زوج و فرد بدن چقدر است؟

دیه اعضای زوج و فرد بدن چقدر است؟

دیه اعضای زوج هرکدام نصف دیه کامل و دیه اعضا فرد کل دیه کامل است.
يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
بهمن - ۱۴۰۱

علی‌رغم همه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان و پاره‌ای از مشکلات که مردم با آنها مواجه هستند، مردم در یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال حماسه خواهند آفرید/ عناصری که حضورشان برای امنیت و آرامش مردم و جامعه مضر است، به هیچ وجه نباید از زندان آزاد شوند

رئیس قوه قضاییه گفت: علی‌رغم همه توطئه‌ها و دسیسه‌های دشمنان و پاره‌ای از مشکلات که مردم با آنها مواجه هستند، خواهید دید که مردم ما در یوم‌الله ۲۲ بهمن امسال نیز مجدداً به کوری چشم دشمنان، حماسه خواهند آفرید و‌ دین خدا را نصرت می‌کنند.
سه‌شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱

دستور مهم قاضی‌القضات به تمامی رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر کشور در راستای تسریع در جامه عمل پوشاندن به فرمان عفو اخیر مقام معظم رهبری

رئیس قوه قضاییه گفت: هیئت‌هایی را جهت تطبیق مصادیق با معیارهای پیش‌بینی شده تشکیل دهید تا این هیئت‌ها هر چه سریعتر فهرست زندانیان و محکومان مشمول عفو قرار گرفته را به خود آنها و جامعه اعلام کنند و در همین روزهای اعیاد دینی و ملی، حلاوت و شیرینی به کام مردم بنشیند.
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱

با موافقت رهبر انقلاب، پرونده آن دسته از افراد اغتشاشات اخیر که متنبه شدند در هر مرحله‌ای که قرار دارد مختومه خواهد شد/ دشمنان با فشارهایی که از جهات مختلف به ویژه جهات اقتصادی وارد می‌آورند در صدد بدبین کردن مردم به نظام هستند

رئیس قوه قضاییه گفت: با موافقت رهبر انقلاب، پرونده آن دسته از افراد اغتشاشات اخیر که متنبه شدند در هر مرحله‌ای که قرار دارد مختومه خواهد شد و این یک عیدی برای مردم و‌ خانواده این دستگیرشدگان است.
يکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در نخستین همایش سراسری هیأت مدیره‌های استانی مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه: یکی از اهداف اساسی ما در قوه قضائیه کاهش هزینه‌های دادرسی است

رئیس قوه قضائیه در نخستین همایش سراسری هیأت مدیره‌های استانی مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران قوه قضاییه گفت: یکی از اهداف اساسی ما در قوه قضائیه کاهش هزینه‌های دادرسی است؛ بر همین اساس من تا کنون با کاهش  برگزاری آزمون‌های وکالت و تقلیل پذیرفته‌شدگان این آزمون‌ها مخالفت کرده‌ام ، چرا که باور ما آن است با این قبیل کاهش‌ها و تقلیل‌ها ، هزینه‌های دادرسی برای مردم افزایش می‌یابد.
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

کارکنان حفاظت و اطلاعات قوه‌قضاییه باید بررسی کنند که با چه شیوه‌هایی می‌توانند به جلب همراهی هر چه بیشتر افراد مجموعه کمک کنند/ چنانچه افراد مجموعه احساس کنند که حفاظت و اطلاعات برای کمک به آنها و نلغزیدن آنهاست و رویکرد خیرخواهانه دارد پیشقدم می‌شوند

رئیس قوه قضائیه گفت: کارکنان حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه باید ابتکار عمل به خرج دهند  و بررسی کنند که با چه شیوه‌هایی می‌توانند به جلب همراهی هر چه بیشتر افراد مجموعه کمک کنند.
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱

دستورات و توصیه‌های تخصصی و کاربردی قاضی‌القضات خطاب به مسئولان ستادی قوه‌قضاییه و رؤسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های مراکز استان‌ها

رئیس قوه قضاییه گفت:باید از نقد سازنده استقبال کنیم و هیچگونه نگرانی نسبت به انتقاد نداشته باشیم؛ چنانچه فردی دلسوزانه و خیرخواهانه نسبت به شخص ما یا دستگاه ما، نقد صحیحی را وارد آورد، باید از آن نقد استقبال کنیم.
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

قضات دادگاه عالی و دادسرای انتظامی قضات مستمرا نسبت به احصاء علل نارضایتی بخشی از مردم از دستگاه قضایی اهتمام داشته باشند

رئیس قوه قضاییه گفت: صرف‌نظر از رضایت آن بخش از مردم و مراجعان به دستگاه قضایی، شما قضات دادگاه عالی و دادسرای انتظامی قضات مستمرا نسبت به احصاء علل نارضایتی بخشی از مردم از دستگاه قضایی اهتمام داشته باشید.
چهارشنبه ۰۵ بهمن ۱۴۰۱