تولید فولاد به 40 میلیون تن می‌رسد

16:42 - 19 مهر 1393
کد خبر: ۹۹۹۸
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس برنامه ریزی ظرفیت تولید فولاد خام کشور از 17 میلیون تن فعلی طی چهار سال آینده به 40 میلیون تن خواهد رسید.

: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: براساس برنامه ریزی ظرفیت تولید فولاد خام کشور از 17 میلیون تن فعلی طی چهار سال آینده به 40 میلیون تن خواهد رسید.

به گزارش میزان، مهدی کرباسیان افزود: فضای جدیدی در تعاملات جهانی و تغییر نگاه متقابل در روابط با جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده و در این ارتباط برنامه های توسعه صنعت فولاد برای دستیابی به ظرفیت 40 میلیون تنی فولاد به مورد اجرا درمی آید.

وی، ایجاد توازن در زنجیره تولید فولاد از تولید مواد اولیه تا محصول را یکی از اهداف اولیه در این صنعت ذکر و اضافه کرد: قرار است طی سال آینده میزان تولید فولاد خام از 15 به 30 میلیون تن افزایش یابد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو خاطرنشان ساخت: ایران با توجه به در اختیار داشتن جذابیت های متعدد برای صنعت فولاد، پایگاه مناسبی برای سرمایه گذاری و توسعه این صنعت راهبردی محسوب می شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان پانزدهمین تولیدکننده فولاد در سطح جهان و عضو دائم انجمن جهانی فولاد، جذابیت های بسیاری برای توسعه صنعت فولاد در اختیار دارد که این امر زمینه ساز همکاری های مشترک با شرکت های خارجی شده است.

وی گفت: وجود امکانات فراوان از جمله مواد اولیه، انرژی فراوان، نیروی انسانی ماهر، دستیابی به آب های آزاد و بازار مصرف 14 کشور همسایه، فرصت مناسبی را برای همکاری با شرکت های خارجی در سرمایه گذاری و تبادل فنآوری مهیا کرده است.

کرباسیان اظهار داشت: ایمیدرو همزمان با توسعه صنعت فولاد، توجه به شاخص های زیست محیطی را در اولویت قرار داده و برای بهبود شاخص های این بخش، سیاست هایی را برای ارتقا استانداردهای بهداشت، ایمنی و محیط زیست را در دست اجرا دارد.

رییس هیات عامل ایمیدرو اجرای برنامه اکتشاف 200 هزار کیلومتری اکتشاف در کشور را یکی از اقدامات اولیه ایمیدرو برای توسعه صنایع معدنی به ویژه فولاد ذکر کرد و افزود: براساس این طرح در مدت سه سال، ذخایر بالفعل به معادنی در مقیاس بزرگ تبدیل خواهند شد.

روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) در گزارش خود آورده است، کرباسیان در راس هیاتی از مدیران عامل شرکت های ملی فولاد ایران، مبارکه، خوزستان، خراسان و هرمزگان هفته گذشته در چهل و هشتمین اجلاس سالانه انجمن جهانی فولاد در روسیه (مسکو) حضور یافته بود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *