تشکیل کمیته پایش زمین‌های ملی

۲۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۰:۰۱
کد خبر: ۹۹۷۶۴
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان - حجت ­الاسلام و المسلمین مزارعی گفت: کمیته پایش زمین‌های ملی و انفال تشکیل می­‌شود و این کمیته برای نظارت بر زمین‌های ملی زیر نظر دادستان فعالیت خواهد کرد.
به گزارش به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، حجت الاسلام و المسلمین مزارعی رییس کل دادگستری استان گفت: همان گونه که برای خود دلسوزی می کنید برای بیت المال نیز دلسوزی کنید و کار بندگان خود را مثل کار خود انجام دهید.

وی گفت: مسئولان امین مردم و حکومت هستند و باید سلامت نفس داشته باشند. بنابراین بایستی مراقب باشیم و خطا نکنیم. در غیر این صورت اعتماد از دست می رود، زیرا تخطی از قانون و قانون گریزی مساوی با از دست رفتن اعتماد است.

رییس شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متولیان به جای تخریب اراضی تصرف شده  اقدام به رفع تصرف و توقیف به سود دولت کنند و یا مثلاً در موضوع ساختمان سازی، نباید اجازه دهند ساختمان پنج طبقه ­ای ساخته شود و آنگاه اقدام به تخریب کنند بلکه در همان ابتدای کار شناسایی، اقدام به تخریب کنند و اجازه ندهند ساخت و ساز صورت گیرد.

وی گفت: در موضوع منابع طبیعی نیز نباید اجازه دهند درختی 15 ساله شود و سپس این درخت قطع شود، بلکه بایستی این درختان به سود منابع طبیعی مصادره شوند و حتی الامکان به سود دولت مصادره شود، زیرا اگر فضای سبز را از بین ببریم، باعث می­ شود اذهان و افکار عمومی خدشه­ دار شود.

مزارعی تشریح کرد: قانون­گذار پیش بینی کرده است که می­توان زمین­های تصرف شده به نفع دولت ضبط شود و در این زمینه مردم بایستی توجیه شوند، و برای زمین­ها و منابع دولتی بایستی هرچه سریعتر سند صادر شود.

رییس کل دادگستری هشدار داد: اگر منطقه­ ای به نام طایفه و قبیله ­ای معروف شد و قبلا در آن­جا ییلاق و قشلاق می ­کردند، دلیلی ندارد امروز در آن منطقه ساخت و ساز کنند.

مزارعی اظهار کرد: سخنان مقام معظم رهبری در سال گذشته در موضوع منابع طبیعی و محیط زیست سرلوحه کار ماست، زیرا ایشان دستور دادند کسی حق ندارد حتی برای ایجاد حوزه علمیه منابع طبیعی را مورد هجمه و تخریب قرار دهد.

رییس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه وضعیت رودخانه بشار تا آخر آذرماه بایستی مشخص شود، هشدار داد: زمین هایی که به بعضی از نهادها در زمان خاصی واگذار شده و در همان بازه زمانی استفاده نکرده­ اند باید بازپس گرفته شود.

رییس شورای قضایی استان افزود: کمیته پایش زمین های ملی و انفال تشکیل می­ شود و این کمیته برای نظارت بر زمین های ملی زیر نظر دادستان فعالیت خواهد کرد.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *