افتتاح نخستین مدرسه کودکان کار و خیابان شهر تهران

13:25 - 19 مهر 1393
کد خبر: ۹۹۴۴
خبرگزاری میزان: قائم مقام شهردار منطقه 20 از افتتاح نخستین مدرسه کودکان کار و خیابان شهر تهران در این منطقه جنوبی خبرداد.

: قائم مقام شهردار منطقه 20 از افتتاح نخستین مدرسه کودکان کار و خیابان شهر تهران در این منطقه جنوبی خبرداد.

به گزارش ، اصغر عطائی اظهار کرد: نخستین مدرسه ویژه کودکان کار و خیابان شهر تهران در منطقه 20، با حضور 530 دانش آموز در حالی آغاز به کار کرده است که علاوه بر آموزش های تحصیلی، خدمات مشاوره ای، پزشکی و مددکاری نیز به آنها ارائه می شود.

عطائی با اشاره به اینکه بررسی وضعیت کودکان کار و خیابان از مهمترین وظایف مرکز آسیب های اجتماعی در این منطقه است، افزود: پیش از این نیز مشاوره و راهنمایی تحصیلی برای این کودکان به همراه خانواده های آنها و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی محیط شهری انجام می گرفته است که از این پس در قالب مدرسه، این خدمات آموزشی و فرهنگی انجام می شود.

وی در ادامه به فعالیت مددکاران شهر نیز اشاره کرد و گفت: مددکاران شهر با لباس های فرم ویژه روزانه در نقاط پرتردد و به ویژه اطراف حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برنامه گشت و بازدید های میدانی مستمر دارند و نسبت به شناسایی و مشاوره متکدیان، معتادان، کودکان کار و خیابان اقدام می کنند.

قائم مقام شهردار منطقه 20 شهر تهران تصریح کرد: با توجه به موقعیت ویژه شهرری از لحاظ تاریخی و زیارتی، منطقه 20 روزانه پذیرای تعداد زیادی از زائران و مسافران است که شناسایی و رفع نقاط بی دفاع شهری این منطقه از اولویت های مدیریت شهری این منطقه جنوبی است که با دقت از سوی عوامل اجرایی انجام می شود.

گفتنی است، مراسم افتتاحیه این مرکز آموزشی به همت مرکز خدمات اجتماعی شهرداری منطقه 20 و با حضور قائم مقام، معاون اجتماعی و فرهنگی و مدیران ارشد شهرداری منطقه 20، معاون خدمات اجتماعی سازمان رفاه ، خدمات و مشارکت اجتماعی شهرداری تهران به همراه برنامه های متنوع هنری و نمایشی و اهداء یک هزار و شصت بسته بهداشتی و لوازم التحریر برای دانش آموزان برگزار شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *