هیچ دستگاه دروغ‌سنجی در دنیا دقت کامل را ندارد

۲۵ آبان ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۳:۰۱
کد خبر: ۹۹۳۴۲
خبرگزاری میزان - رئیس مرکز ملی نقشه برداری مغز کشور با تشریح چگونگی فعالیت دستگاه دروغ‌سنجی گفت: هیچ دستگاه دروغ‌سنجی را نمی‌توان به طول کامل به دقت آن اعتماد کرد.

 به گزارش به نقل از تسنیم، چندی قبل دومین همایش نقشه‌برداری مغز در ایران انجام شد همایشی که با محوریت علمی که نه تنها پزشکان بلکه ریاضیدانان، روانشناسان و مهندسان پزشکی نیز در آن دخیل بودند.

هیچ دستگاه دروغ‌سنجی در دنیا دقت کامل را ندارد

در این رابطه دکتر مجتبی زارعی درباره ابعاد گسترده فعالیت‌های نقشه‌‌برداری مغز از جمله برای ساخت دستگاه دروغ‌سنج گفت: ساخت دستگاه‌های دروغ‌سنج چیز جدیدی نیست و سال‌های سال است که ساخته می‌شود و هنوز هم ساخته می‌شود ولی حقیقتا هیچ دستگاه دروغ‌سنجی با اعتماد و دقت لازم جواب شما را نمی‌دهد. 

وی ادامه داد: بنابر این تحقیقات در این زمینه انجام شده و همچنان نیز ادامه دارد ولی ساخت دستگاه دروغ‌سنج جزو محورها و فعالیت‌های اصلی مرکز نقشه‌برداری مغز ایران نیست.

مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: فعالیت‌های اصلی مرکز ملی نقشه‌برداری مغز ایران بررسی پیچیدگی‌ها و رازهای مغز است همچنین کشف علت بیماریها و متعاقب آن کشف روش درمان بیماری‌ها است تا بتوان همه این دستاوردها را برای خدمت به بیمار به کار گرفت. بنابر این اهداف این مرکز کار تبلیغاتی و چاپ مقاله صرف نیست.


/انتهای پیام/

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *