رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آمادگی ایران برای صادرات فرآورده های گوشتی و لبنی به روسیه

11:57 - 19 مهر 1393
کد خبر: ۹۹۲۵
خبرگزاری میزان: مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران آمادگی کشورمان را برای صادرات فرآورده های گوشتی و لبنی به روسیه اعلام کرد.

: رییس سازمان دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران آمادگی کشورمان را برای صادرات فرآورده های گوشتی و لبنی به روسیه اعلام کرد.

به گزارش میزان، مهدی خلج در دیدار با سرگئی دانکورت رییس سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه در مورد امکان صادرات گوشت و محصولات گوشتی و فرآورده های لبنی به روسیه با وی گفت و گو و تبادل نظر کرد.

رییس سازمان دامپزشکی ایران در این دیدار توانمندی‌های کشورمان در عرصه‌های مواد غذایی و محصولات کشاورزی و دامی را برای طرف روسی برشمرد.

خلج یادآورشد که شرکت های ایرانی محصولات غذایی دریایی ازجمله میگو به کشورهای مختلف ازجمله اتحادیه اروپا صادر می‌کنند و ایران امکان صادرات این نوع محصولات به روسیه را می‌تواند بررسی کند.

وی ادامه داد: شرکت‌های ایرانی آمادگی دارند محصولات غذایی دریایی، ماهی، فرآورده های گوشتی و لبنیات به روسیه صادر کنند.

رییس سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه نیز با استقبال از واردات محصولات دریایی و فرآورده های گوشتی و لبنیات از ایران گفت که سازمان متبوعه وی فهرست شرکت های ایرانی را برای واردات مواد غذایی از ایران پس از دریافت بررسی خواهد کرد.

دانکورت ابرازامیدواری کرد با همکاری و مشارکت سازمان نظارت بر محصولات کشاورزی روسیه و سازمان دامپزشکی ایران، صادرات متقابل مواد غذایی و محصولات کشاورزی ایران و روسیه گسترش یابد.

رییس سازمان دامپزشکی در قالب هیاتی به سرپرستی 'محمود حجتی' وزیر جهاد کشاورزی
کشورمان برای دیدار با مقام های روسیه به مسکو سفر کرده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *