اقتصاد مقاومتی با واردات بی رویه امکان پذیر نیست

11:11 - 24 تير 1393
کد خبر: ۹۸۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تولید امری مقدس است و حمایت از تولید امری مقدس تر، چرا که استقلال، خودکفایی و توسعه پایدار کشور تا حد زیادی به آن وابسته است، از این رو تصمیم گیری نابجا مانند واردات بی رویه و مازاد بر نیاز داخل ضربه های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند.

: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: تولید امری مقدس است و حمایت از تولید امری مقدس تر، چرا که استقلال، خودکفایی و توسعه پایدار کشور تا حد زیادی به آن وابسته است، از این رو تصمیم گیری نابجا مانند واردات بی رویه و مازاد بر نیاز داخل ضربه های جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می کند.

ابراهیم نکو در گفت وگو با خبرنگار میزان، افزود: اقتصاد در چند سال گذشته شرایط سخت و دشواری را پشت سر گذاشته است لذا برای بهبود وضعیت اقتصادی باید زمینه عملی شدن اقتصاد مقاومتی را فراهم کنیم و باید گفت که این شعار با واردات بی رویه امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: به طور طبیعی هر کشوری بر اساس نیاز، صادرات و واردات را در دستور کار خود دارد، اگر توازن و تعادل بین صادرات و واردات منطقی نباشد تبعات و پیامدهای زیادی را به همراه خواهد داشت که نخستین مورد آن تضعیف تولید داخل و بی انگیزه شدن صاحبان تولیدی برای ادامه فعالیت است و به دنبال آن شاهد افزایش تعطیلی واحدهای تولیدی و نرخ بیکاری خواهیم بود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: درخواست ما از مسئولان ذی ربط این است که از واردات بی رویه به ویژه کالاهای بنجل چینی به کشور جلوگیری کنند و واردات کالا و محصولات مختلف به کشور بر اساس نیاز و تنظیم بازار باشد.

نکو بیان کرد: به جای واردات کالاهای نامرغوب، بی کیفیت و ارزان و کم لطفی و بداخلاقی با تولیدکننده های داخلی باید به فکر حمایت از تولیدملی باشیم تا مقداری از مشکلات حوزه اقتصادی کشور مرتفع شود.

وی گفت: البته طرح و تصمیماتی برای جلوگیری از واردات بی رویه و حمایت از تولیدکننده داخلی تصویب شده است که باید با جدیت پیگیری و اجرایی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: یکی دیگر از راه های حمایت از تولید داخل استفاده از ظرفیت رسانه های جمعی به منظور فرهنگ سازی مناسب در جامعه است و رشد اقتصادی کشور در گرو اصلاح فرهنگ مصرف است.

نکو تصریح کرد: سال جدید نیز به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده است، تحقق این شعار نیازمند همکاری و تعامل همه آحاد جامعه است بنابراین همه مسئولان و مردم باید برای عملی شدن آن بسیج شوند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *