رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

3 میلیون خودروی فرسوده در کشور تردد می‌کنند/ روزانه 3 هزار خودرو به جمعیت خودروها اضافه می شود

14:31 - 18 مهر 1393
کد خبر: ۹۸۵۶
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: مدیر نظارت و اجرای استانداردهای ایران خودرو گفت: حدود ٣ میلیون خودروی فرسوده در کشور در حال تردد هستند و با همکاری سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و ستاد حمل و نقل سوخت امید است که طرح جایگزینی شتاب بگیرد.

: مدیر نظارت و اجرای استانداردهای ایران خودرو گفت: حدود ٣ میلیون خودروی فرسوده در کشور در حال تردد هستند و با همکاری سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و ستاد حمل و نقل سوخت امید است که طرح جایگزینی شتاب بگیرد.

به گزارش میزان، کیوان وزیری افزود: ایران خودرو آمادگی کامل دارد تا خودروهای فرسوده را جاگزین کرده و بویژه در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی مشارکت بیشتری داشته باشد.

و ی افزود: زیر ساخت های لازم در ایران خودرو برای افزایش تولید وجود دارد و با هدف حفظ محیط زیست و جلوگیری از افزایش آلایندگی های خودروهای فرسوده آماده هرگونه همکاری با متولیان امر هستیم.

وی با بیان این که خوردوهای دارای اسناندارد یورو ٤ می توانند از آلودگی هوا جلوگیری کنند، گفت: اکنون استاندارد یورو ٤ در میان خودرو سازان کشور نهادینه شده است و در صورتی که خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل خارج شوند می توان آلودگی هوا را به شدت کاهش داد.

مدیر نظارت و اجرای استانداردهای ایران خودرو ادامه داد: روزانه ٢ تا ٣ هزار خودرو وارد ناوگان خودروی کشور می شود و در صورتی که با یک برنامه ریزی دقیق و کلان جایگزینی ها محقق شود سطح کمی و کیفی خودروهای در حال تردد متحول خواهد شد.

وزیری به اقدام وزارت نفت در تولید و عرضه بنزین یورو ٤ اشاره کرد و گفت: خودروهای تولیدی جدید با استفاده از بنزین استاندارد و پاک بهره وری و کارایی مطلوبتری خواهند داشت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *