برخورد قاطع دستگاه قضایی با سودجویان و متصرفان اراضی ملی

11:09 - 18 مهر 1393
کد خبر: ۹۸۳۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس کل دادگستری فارس برخورد قاطع با سودجویان و متصرفان اراضی ملی را مورد تاکید قرار داد.


: رئیس کل دادگستری فارس برخورد قاطع با سودجویان و متصرفان اراضی ملی را مورد تاکید قرار داد.


به گزارش : علی القاصی در مراسم معارفه رئیس جدید حوزه قضایی سپیدان گفت: وظیفه مسئولان و متولیان حوزه زمین و مسکن در شهرستان حساسیت بیشتر در مقوله تخریب اراضی و تغییر کاربری هاست.

 

وی با تاکید بر برخورد جدی رئیس حوزه قضایی این شهرستان با سودجویان و متصرفان اراضی گفت: متاسفانه مصادیقی وجود دارد که حاکی از دور زدن قانون توسط برخی افراد و تصرف و تغییر کاربری های غیر قانونی در قالب طرح های مصوب و قانونی است.

 

رئیس شورای قضایی استان با انتقاد از عدم هماهنگی نهاد های متولی افزود: متاسفانه شاهدیم که در قالب یک طرح مصوب به علت عدم هماهنگی و نظارت لازم نهاد های متولی زمین های بیشتری واگذار و یا تغییر کاربری غیر مجاز انجام می پذیرد.

 

القاصی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر آماده سازی فضای گردشگری در استان و شهرستان سپیدان خاطرنشان کرد: این امر نباید دلیلی برای ایجاد فضای ناهنجاری اخلاقی قرارگیرد.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس اظهار داشت: توجه به سلامت و امنیت اخلاقی جامعه همواره مدنظر مسئولان قضایی قرار دارد و همانگونه که تاکنون قاطعانه با عوامل ضد اخلاقی برخورد داشته ایم از این پس نیز این امر را قاطعانه دنبال خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد برخی افراد فضای یک شهرستان مذهبی را غیر اخلاقی جلوه دهند.
رئیس کل دادگستری فارس با اشاره به شأن و منزلت امر قضا تاکید کرد: منصب قضاوت دارای شأن والایی است که لازم است احترام به این جایگاه از سوی همه مجموعه های مد نظر قرار گرفته تا دستگاه قضایی بتواند با اتکا به استقلال قانونی وظایف خطیر خود یعنی جاری ساختن قسط و عدل را در فضایی به دور از سیاست زدگی به خوبی به سرانجام برساند.


وی با تاکید بر حفظ استقلال دستگاه قضایی در اتخاذ تصمیمات اظهارکرد: استقلال دستگاه قضایی نافی برقراری تعامل سازنده و قانونمند با دستگاه ها بخصوص شورای تامین نیست بلکه باید همه نهادها و سازمان نسبت به تامین و حفظ و حراست از امنیت موجود حساس باشند و کوچک ترین عوامل ناامنی نیز با حساسیت ویژه رسیدگی و مدیریت شود.


این مقام علی قضایی در استان فارس با اشاره به فضای کار و خدمت در این شهرستان حول مدیریت امام جمعه شهرستان بیان داشت: هدف همه مسئولان در نظام مقدس جمهوری اسلامی حراست و حفاظت از کیان انقلاب است؛ بنابراین باید در مسیر خدمت به نظام و صاحبان اصلی آن یعنی مردم ولایتمدار ، روحیه همکاری و تعامل را بیش از پیش در خود تقویت نماییم.


رئیس کل دادگستری استان فارس توجه به تکریم ارباب رجوع و حفظ کرامت انسانی مراجعان به دستگاه قضایی را به همکاران قضایی و اداری گوشزد کرد و افزود: معمولاً افرادی که به دستگاه قضایی مراجعه می کنند مورد ظلم واقع شده اند و رفع نیاز و حمایت قانونی از آنان نعمت بزرگی برای ماست که باید در اوج برخورد اسلامی انجام پذیرد.


القاصی تصریح کرد: عملکرد همه ما زیر ذره بین مردم قرار دارد. میزان امانت داری ما نسبت به مسئولیت های تفویض شده همواره مورد پایش و نظارت مردم است بنابراین اگر نتیجه عملکرد ما منجر به رضایت مردم شد آن وقت می توانیم بگوییم به وظایف خود به خوبی عمل کرده ایم.


براساس این گزارش، دراین مراسم از تلاش های علیرضا مصلایی و قدرت اله صادقی رئیس و دادستان سابق این شهرستان قاضی خلیل فیلوندی به عنوان رئیس جدید حوزه قضایی شهرستان سپیدان معرفی شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *