تشکیل کارگروه مطالعات تطبیقی و رصد تحولات آموزش و پرورش

22:29 - 17 مهر 1393
کد خبر: ۹۸۲۰
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از برگزاری نخستین کارگروه علمی و تخصصی با موضوع مطالعات تطبیقی و رصد تحولات و رویکردهای نوین آموزش و پرورش خبرداد.

: دبیر شورای هماهنگی علمی سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از برگزاری نخستین کارگروه علمی و تخصصی با موضوع مطالعات تطبیقی و رصد تحولات و رویکردهای نوین آموزش و پرورش خبرداد.

به گزارش ، سید نصرت الله فاضلی با اشاره به یکی از راهکارهای سند تحول بنیادین مبنی بر رصد مسائل مهم آموزش و پرورش جهان افزود: در این کارگروه که جمعی از اساتید دانشگاهی و صاحب نظران حضور دارند، بومی‌سازی یافته‌های علمی جهان و رصد مسائل آموزشی کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه مد نظر قرار دارد و در حال حاضر کشورهای مورد مطالعه و قلمرو مطالعات تطبیقی آن نیز به تصویب رسیده است.

وی با اشاره به رویکردهای نوپدید در عرصه تعلیم و تربیت اضافه کرد: در این جلسه موضوعاتی مانند رویکردها، برنامه‌ها، نظریه‌های جدید، اهداف دوره‌های تحصیلی، محیط‌های یادگیری با رویکرد موقعیت‌آفرینی، اقتضائات کاهش تمرکز، بسته آموزشی، تغییر کتب درسی و آسیب‌های تحول مورد بررسی قرار گرفت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *