وزیر ارشاد به تماشای "کاغذ خروس نشان" نشست

12:09 - 17 مهر 1393
کد خبر: ۹۷۹۲
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: سینما یکی از راه های خوب نشان دادن مشکلات کودکان در سراسر جهان است بنابراین باید در جهت حمایت از حقوق کودکان بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد: سینما یکی از راه های خوب نشان دادن مشکلات کودکان در سراسر جهان است بنابراین باید در جهت حمایت از حقوق کودکان بیشتر مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش علی جنتی در اکران خصوصی فیلم "کاغذ خروس نشان" به کارگردانی مریم میلانی گفت: بسیار مناسبت خوبی است که در روز جهانی کودک گردهم آمدیم تا ابراز همدردی کنیم با کودکان بی سرپرستی که نیاز به کمک و حمایت دارند.

وی گفت : متاسفانه در شرایطی زندگی می کنیم که کودکان زیادی در جهان مورد ظلم قرار می گیرند.همه انسان های فرهیخته و مسوولان باید نسبت به کودکانی که به دلیل جنگ ، فقر یا تنگ دستی از آموزش و امکانات اولیه محروم هستند احساس مسئولیت داشته باشند.
جنتی با ابراز خرسندی از محتوای فیلم و اینکه قرار است درآمد حاصل از فروش این فیلم به کودکان بی سرپرست اختصاص یابد، اظهار داشت: به سهم خودم از تلاش های مریم میلانی تشکر می کنم.

بر حمایت از کودکان بی سرپرست تکیه دارد

در این مراسم، گری لوئیس رییس دفتر سازمان ملل در تهران گفت: امشب فیلمی را با هم خواهیم دید که بر حمایت از کودکان بی سرپرست تکیه دارد.
لوییس با بیان اینکه این مسئولیت ما است تا کودکان را به عنوان رهبران آینده جامعه، به درستی تربیت کنیم تا بتوانند صلح را در دنیا برقرار کنند، اظهار داشت: روز جهانی کودک در سال جاری با شعار «سلام من کودک هستم» گرامی داشته می شود و بسیار خوب است که دولت ایران تصمیم گرفته است این روز را به یک هفته افزایش دهد. وی خاطرنشان کرد من باور دارم که تک تک ما می توانیم فرهنگ صلح را گسترش دهیم و این مسئله از خانواده ها شروع می شود.

تلاش کرده ام ادبیات خاص کودکان و سخن گفتن آنها را رعایت کنم
در پایان این مراسم مریم میلانی کارگردان فیلم "کاغذ خروس نشان" گفت: در این فیلم تلاش کرده ام، ادبیات خاص کودکان و سخن گفتن آنها را رعایت کنیم و آنها را یاری کنیم برای زندگی بهتر تلاش کنند.
وی با اشاره به شیرینی ها و سختی هایی که در طول ساخت فیلم پشت سر گذاشته است، گفت: گاهی برای خندیدن کودک، مدت زمان زیادی صبر می کردیم که این مسئله شیرینی و سختی های خاص خود را داشت.


در این مراسم هنرمندانی چون الناز شاکردوست، تهمینه میلانی، السا فیروزآذر، حسین مسافر آستانه رییس موسسه رسانه های تصویری، بهتاش فریبا، دانیال عبادی و شهرام پوراسد حضور داشتند.
گفتنی است فیلم کاغذ خروس نشان از امروز در سینماهی کشور به اکران عمومی در خواهد آمد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *