دسترسی مردم به خدمات پزشکی بیمارستان‌های دولتی افزایش یافت

11:02 - 17 مهر 1393
کد خبر: ۹۷۸۰
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: مدیرکل دفتر ارزیابی فن آوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت گفت: با اصلاح ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت، دسترسی مردم به خدمات پزشکی در قالب بازار رسمی سلامت افزایش خواهد یافت.

: مدیرکل دفتر ارزیابی فن آوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت گفت: با اصلاح ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت، دسترسی مردم به خدمات پزشکی در قالب بازار رسمی سلامت افزایش خواهد یافت.

به گزارش ، علیرضا اولیایی منش با اشاره به این‌که بازنگری کتاب جدید ارزش‌گذاری نسبی خدمات سلامت، افزایش پوشش بیش از 300 خدمت نوین توسط سازمان‌های بیمه‌گر را در پی دارد، گفت: هزینه این خدمات قبل از اجرای کتاب به طور کامل توسط بیماران پرداخت می‌شد.

 وی افزود: این کتاب برای تمامی خدمات تشخیصی و درمانی در سطح دو و سه ارائه خدمت، از قبیل ارائه دهندگان پزشک و غیرپزشک قابل استفاده است.

اولیایی منش در ادامه با اشاره به افزایش کارانه پرسنل مراکز درمانی با اجرای کتاب جدید ارزشگذاری نسبی خدمات سلامت، خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد تعادل در جذب نیروی انسانی، در میزان دریافتی کارکنان در هر سه بخش دولتی، عمومی و غیردولتی و خصوصی توازن برقرار خواهد شد.

وی افزود: با توجه به این‌که تا قبل از این، ارزش‌گذاری نسبی بسیاری از خدمات با توجه به شاخص‌های اصلی تعیین کننده آن‌ها، از توازن مناسبی برخوردار نبود، این وضعیت سبب عدم ارائه برخی از خدمات یا نقص در ارائه آن‌ها در بخش دولتی شده بود. از این رو مردم ناگزیر بودند برای دریافت این خدمات به بخش خصوصی مراجعه کنند یا به طور غیررسمی ناچار به پرداخت هزینه این خدمات می‌شدند.

مدیر کل دفتر ارزیابی فناوری، تدوین استاندارد و تعرفه سلامت وزارت بهداشت افزود: با اصلاح ارزشگ‌ذاری نسبی خدمات، دسترسی مردم به خدمات پزشکی در قالب بازار رسمی سلامت افزایش خواهد یافت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *