انسجام ملی گروه‌های سیاسی عراق از گسترش افراطی‌گری جلوگیری می‌کند

16:29 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۷۶۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
خبرگزاری میزان: رئیس مجلس گفت: مدیریت موفق سیاستمداران عراقی و تشکیل دولت جدید در عراق می‌تواند باعث کاهش مشکلات مردم عراق شود.

: رئیس مجلس گفت: مدیریت موفق سیاستمداران عراقی و تشکیل دولت جدید در عراق می‌تواند باعث کاهش مشکلات مردم عراق شود.

به گزارش ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی ظهر امروز با عبدالحسین عبطان وزیر ورزش عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با ابراز خرسندی از تشکیل دولت جدید در عراق ابراز امیدواری کرد با تشکیل دولت جدید در روند امور این کشور به ویژه تثبیت امنیت و مقابله با گروه‌های تروریستی تسریع شود.

وی افزود: مدیریت موفق سیاستمداران عراقی و تشکیل دولت جدید در عراق می‌تواند باعث کاهش مشکلات مردم عراق شود.

لاریجانی در همین راستا بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از هرگونه رویکردی در جهت برقراری امنیت و ثبات در عراق تاکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش شرایط منطقه و عراق را پیچیده دانست و تصریح کرد: وحدت و انسجام ملی میان گروه‌های سیاسی عراق می‌تواند از گسترش خشونت و گروه‌های افراطی در عراق جلوگیری کند.

وی در پایان بر گفت‌وگو و رایزنی‌های مستمر میان مقامات سیاسی و پارلمانی دو کشور و اجرایی شدن توافق‌نامه‌های فیمابین تاکید کرد.

در ادامه این دیدار عبدالحسین عبطان وزیر ورزش عراق با قدردانی از حمایت‌‌های دولت و مردم ایران از مردم عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از حامیان مبارزه با تروریسم و برقراری آرامش در عراق بوده است که هیچگاه از ذهن مردم عراق فراموش نخواهد شد.

وی در پایان توسعه و گسترش مناسبات در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور عراق با جمهوری اسلامی ایران را خواسته دولت جدید و تمامی گروه‌های سیاسی این کشور دانست و بر آن تاکید کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *