رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

راه اندازی جنبش فراگیر مبارزه با زمین خواری در تمام شهرهای کشور

14:03 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۷۳۳
خبرگزاری میزان: رئیس کمیسیون معماری شورای شهر تهران گفت: با توجه به رویکرد دولت، همچنین حمایت قوه قضائیه و در راس همه بیانات و حمایت های مقام معظم رهبری، امید داریم جنبش فراگیر مبارزه با زمین خواری در تمام شهرها و کلانشهرها راه اندازی شود.

:رئیس کمیسیون معماری شورای شهر تهران گفت: با توجه به رویکرد دولت، همچنین حمایت قوه قضائیه و در راس همه بیانات و حمایت های مقام معظم رهبری، امید داریم جنبش فراگیر مبارزه با زمین خواری در تمام شهرها و کلانشهرها راه اندازی شود.

محمد سالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی میزان با بیان این که زمین خواری مشکلی است که گریبانگیر بیشتر شهرها و کلانشهرها از جمله تهران شده است، اظهار کرد: خوشبختانه ما در شورای شهر کمترین عواقب بد یا تالی فاسد را در زمین خواری داشته ایم.

وی در ادامه افزود: به ویژه اینکه شفاف سازی در شورای چهارم صورت گرفته تا مشکلات شهری در صحن شورا به راحتی مطرح شود. از سوی دیگر نظارت اجتماعی شورای چهارم توانسته است اعتماد مردم را پشتیبان خود کند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهرتهران خاطرنشان کرد: در کمیسیون معماری وشهرسازی تمام تلاش ما این است که شوراهای شهر سازی مناطق و مغایرت ها را احصاء کنیم و با نامه نگاری تمام حوزه های نظارتی را در جریان قرار دهیم.

سالاری با تاکید بر این که زمین خواران در شهر تهران آسایش ندارند، ادامه داد: آنقدر هزینه تخلفات توسط شورای شهر افزایش یافته است که زمین خواران به صرفه نمی بینند به اقدامات خود ادامه دهند.

وی افزود: از سوی دیگر شورای شهر مشکلاتی را که به کیفیت زندگی و منافع شهروندان مرتبط است را در شورا مطرح می کند. در حال حاضر اگر حتی یک درخت در منزل شخصی قطع شود نظارت اجتماعی آنچنان بالا است که مردم اعتراضات خود را ارائه دهند.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهرتهران عنوان کرد: تعدادی افراد رانت خوار تمامی ساز و کارهای لازم را برای رسیدن به مقاصد خود به کار می برند. متاسفانه در  برخی سازمان ها و نهادهای مختلف افرادی نیز با این زمین خواران همراهی می شود. این همراهی همه جانبه باعث می شود چنین اشخاصی به مقاصد خود برسند.

سالاری ادامه داد: با توجه به رویکردی که در سال های اخیر به ویژه امسال با روی کار آمدن دولت یازدهم، همچنین حمایت قوه قضائیه و در راس همه بیانات و حمایت های مقام معظم رهبری ایجاد شده است، امید داریم جنبش فراگیر مبارزه با زمین خواری در تمام شهرها و کلانشهرها راه اندازی شود تا برای همیشه شاهد پایان یافتن فعالیت زمین خوارها باشیم.

وی گفت: امروزه شاهد این هستیم که زمین خوارها بیشتر حریم شهرها و اراضی زراعی جنگل ها و منابع طبیعی سایر استان ها را نیز مورد هدف قرار می دهند.

این عضو شورای شهر خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت ستاد ویژه ای را در این زمینه ایجاد کرده است که به صورت میدانی به استان های مختلف سفر می کند تا پدیده زمین خواری، جنگل خواری، کوه خواری و دریاخواری را بررسی کند. نخستین استانی که در این ستاد مورد بررسی قرار می گیرد استان مازندران است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *