تهدید کلیسای کاتولیک؛ لغو نمایشگاه عروسک های غیراخلاقی

13:34 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۷۲۷
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
بدنبال تهدید جدی گروه های وابسته به کلیسای کاتولیک آرژانتین با برگزاری نمایشگاه عروسک های غیر اخلاقی این نمایشگاه برگزار نخواهد شد.

: بدنبال تهدید جدی گروه های وابسته به کلیسای کاتولیک آرژانتین با برگزاری نمایشگاه عروسک های غیر اخلاقی و ضد دین از جمله "باربی"، این نمایشگاه برگزار نخواهد شد.

به گزارش به نقل از روزنامه فرانسوی لوفیگارو، قرار بود در این نمایشگاه، 33 عروسک با مضامین دینی از حضرت مریم مقدس تا حضرت مسیح به نمایش گذاشته شود.

مقامات دولتی آرژانیتن اعلام کردندکه برگزاری این نمایشگاه پس از مخالفت شدید گروه های مذهبی وابسته به کلیسای کاتولیک منحل اعلام شد.

نمایشگاه عروسکی آرژانتین در واقع با هدف قرار دادن اعتقادات مذهبی و مقابله با تولید  عروسکهای داخلی برگزار شده بود که گروه های کاتولیک در یک واکنش سریع و تند اعلام کردند در صورت برگزاری ، محل برگزاری نمایشگاه را هدف حمله قرارخواهند داد.

" مارچلو بوسکو" مدیر این نمایشگاه اعلام کرد که به دلیل مسایل امنیتی و احتمال زیاد حمله از سوی گروه های مخالف عروسک های خارجی از جمله باربی، این نمایشگاه برگزار نخواهد شد.
بانیان برگزاری این نمایشگاه دو شرکت " ماریه نلا" و " پول " بودند که قصد داشتند مجسمه هایی نیز از بودا به نمایش بگذارند.

برخی مقامات مسئول برگزاری این نمایشگاه اعلام کردند که ازیک سال پیش در صدد مهیا کردن مقدمات بودند.

واتیکان محکوم میکند
همچنین اتحادیه اسقف های کاتولیک واتیکان در بیانیه ای اعتراضی که روی وب سایت خود قرار داده اند ساخت عروسک هایی با مضامین دینی و استفاده از مقدسات دینی را در تولید عروسک های "باربی" گونه از حضرت مریم و عیسی مسیح را محکوم کردند.

در بیانیه این اتحادیه مذهبی آمده است که چرا اگر آن طور که ادعا می شود هدف سازندگان این عروسک ها استفاده از عناصر مذهبی در ساخت عروسک بوده است، تنها مقدسات دین مسیحیت دست مایه این کار شده و از هیچ یک از عناصر دیگر ادیان در آن دیده نمیشود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *