کارخانه ایران خودرو در عراق 10 هزار خودرو تولید کرد

9:56 - 20 آبان 1394
کد خبر: ۹۷۲۲۰
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان - توليد ايران خودرو در سايت اسكندريه عراق از مرز 10 هزار دستگاه گذشت.
به گزارش ، سعيد تفضلي معاون صادرات و امور بين الملل ايران خودرو با بيان اين مطلب، اظهار کرد: در حالي كه مشكلات داخلي عراق ارسال قطعات را بارها متوقف و يا مختل كرده، ايران خودرو توانست توليد 10 هزار خودرو در 16 ماه گذشته در سايت اسكندريه عراق را رقم بزند.

وي اين محصولات را شامل 48 دستگاه رانا 48دستگاه سمند، 1344 دستگاه 405 و 8304 دستگاه پژو پارس عنوان كرد كه به صورت اس. كي. دي. ارسال شده و گفت: با توجه با اختصاص خط  دوم سايت اسكندريه به وانت آريسان،  از ابتداي بهمن ماه آريسان نيز به سبد توليدات ايران خودرو در سايت اسكندريه اضافه مي شود.

تفضلي توليد آريسان در اين خط را ساعتي سه دستگاه و روزانه 30 دستگاه ذكر كرد كه قابل افزايش به ساعتي 10 دستگاه هست و اضافه کرد: بر اساس سفارش ها، در نيمه دوم امسال 15 هزار دستگاه  شامل  پنج هزار سمند، پنج هزار 405  و پنج هزار دستگاه وانت اريسان در سايت اسكندريه  توليد خواهد شد.

معاون صادرات ايران خودرو با اشاره به برنامه و توافق با شركت نبع زمزم نماينده ايران خودرو در عراق، گفت: تندر 90 و دانگ فنگ در كلاس هاي متنوع نيز توسط ايران خودرو در اين سايت توليد خواهد شد.

وي افزود: سايت توليد ايران خودرو در اسكندريه، از 20 فروردين 93 آغاز به كار كرد و توليد انبوه محصول در اين سايت از اوايل مرداد 93 آغاز شد.  

تفضلي فروش دانش فني و  مهندسي توسط ايران خودرو را از جمله ويژگي هاي توليد در سايت اسكندريه ذكر كرد كه نوعي صادرات به حساب مي آيد و گفت: در 16 ماه گذشته تيم هاي مهندس و اپراتوري ايران خودرو براي ايجاد بسترهاي توليد و ارتقاي كيفيت به صورت مدام در سايت اسكندريه فعال بوده اند. 
محمدرضا خازن
|
-
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
0
0
باسلام آدرس وتلفن نمایندگیهای ایران خودرو در عراق را میخواهم ممنون میشم اگرآدرس روبرام ارسال بفرمایید.
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *