6500 زندانی در کشوردر انتظار کمک ستاد دیه برای آزادی/ اصفهان رتبه نخست کمک‌ خیران

12:07 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۷۱۳
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: مدیر عامل ستاد دیه گفت: 6 هزار و 500 زندانی در کشور در انتظار دریافت کمک از سوی ستاد دیه برای آزادی هستند.

: مدیر عامل ستاد دیه گفت: 6 هزار و 500 زندانی در کشور در انتظار دریافت کمک از سوی ستاد دیه برای آزادی هستند.
به گزارش ، سید اسدالله جولایی در حاشیه دومین همایش تقدیر از خیران استان اصفهان، با اشاره به اینکه استان اصفهان رتبه نخست کمک‌ خیران را در کشور برای آزادی زندانیان دارد، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال جاری حدود 6 هزار و 500 نفر زندانی منتظر کمک ستاد دیه هستند تا بتوانند از زندان آزاد شوند.
وی افزود: میانگین رقم مالی که این افراد نیاز دارند تا از زندان آزاد شوند 500 میلیارد تومان است و امید می‌رود که مردم به آنها کمک کنند.
مدیر عامل ستاد دیه کشور با بیان اینکه در حال حاضر هیچ فردی به دلیل بدهی کمتر از 5 میلیون تومان در زندان نیست، تصریح کرد: مردم خیر کشور، در سال گذشته تنها از طریق خودپرداز بانک‌ها، مبلغ 3 میلیارد و 600 میلیون تومان به ستاد دیه کمک کردند.
وی با اشاره به اینکه در طول بیش از دو دهه فعالیت ستاد دیه، بیش از 80 هزار نفر از زندانیان نیازمند و بدهکار از زندان آزاد شده‌اند، گفت: در پنج سال گذشته نیز بیش از یک هزار جشن گلریزان در سراسر کشور برگزار شد.
جولایی با بیان اینکه طی این جشن‌ها و تا پایان سال گذشته، بیش از 74.5 میلیارد تومان جمع‌آوری شد، بیان کرد: در این مدت 10 هزار نفر از زندان آزاد شده‌اند.
وی ادامه داد: در هشت سال گذشته 61 هزار و 836 نفر از زندان آزاد شدند که مبلغ آزادی این افراد 2 هزار و 878 میلیارد تومان بوده است.
مدیر عامل ستاد دیه کشور اضافه کرد: مددکاران زندان و ستاد دیه توانستند با جلب رضایت شاکیان و اولیای‌دم، مبلغ یک هزار و 520 میلیارد تومان را بخشش بگیرند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *