اختصاص 5 میلیارد ریال برای تجهیز مدارس استثنایی کشور / اعزام معلمان استثنایی به مشهد مقدس

11:28 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۶۹۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، از اختصاص 5 میلیاردی برای تجهیزات توانبخشی مدارس استثنایی کشور خبر داد و گفت: امسال هیچ مشکل تجهیزاتی در مدارس نابینا و ناشنوا نداریم و سعی داریم تمامی دانش‌آموزان را توانمند کرده و آنها را برای ورود به بازار کار آماده کنیم.

: رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، از اختصاص 5 میلیاردی برای تجهیزات توانبخشی مدارس استثنایی کشور خبر داد و گفت: امسال هیچ مشکل تجهیزاتی در مدارس نابینا و ناشنوا نداریم و سعی داریم تمامی دانش‌آموزان را توانمند کرده و آنها را برای ورود به بازار کار آماده کنیم.

مجید قدمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتمای میزان، با تاکید بر اینکه مشکلی برای تجهیز مدارس استثنایی کشور نداریم، تصریح کرد: امسال 5 میلیارد ریال برای تجهیز توانبخشی مدارس استثنایی در نظر گرفته شد. البته اشاره به این نکته ضرورت دارد که مدارس نابینا و ناشنوا در بین مدارس استثنایی کشور از بهترین امکانات برخوردارند، حتی برخی نیز دارای سیستم آموزشی تلفیقی فراگیر هستند و در کنار دانشآاموزان عادی تحصیل می کنند.

وی با اذعان به این مطلب متاسفانه در کشور در ارتباط با نابینایان اشتغال ضعیف است، بیان کرد: افراد محصل نابینا در مدارس کشور توانمند تربیت می‌شوند و با افراد عادی فرقی ندارند. سازمان بهزیستی و وزارت کار بعد از فارغ التحصیل شدن باید این افراد را جذب بازار کار کنند. بسیاری از نابینایان مدرک کارشناسی یا بالاتر دارند ولی بیکار هستند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به اینکه وزارت کار و بهزیستی بحث در نظر گرفتم شهم 3 درصدی اشتغال معلولان را باید به طور جدیدی بررسی و دوباره مطرح کنند، اظهار کرد: باید زمینه تخصیص ردیف استخدامی را برای این افراد فراهم کنیم. باید توجه داشته باشیم که حقوق افراد نابینا و ناشنوا باید رعایت شود، عموم این افراد با رایانه می توانند کار کنند و حتی بهتر از افراد سالم در مشاغل خدمت رسانی می‌کنند.

قدمی در ادامه از بازدید مدارس استثنایی استان مازندران خبر داد و عنوان کرد: با توجه به فرارسیدن روز جهانی کودک و نزدیک شدن به روز نابینایان از مدارس استثنایی کشور بازدید کردیم.

وی با اشاره به اینکه بازدید از مدارس استثنایی کشور از استان مازندران شروع شده و تا بعداز ظهر بازدید از مدارس این استان ادامه دارد، افزود: برای 40 نفز از معلمان استثنایی این استان سفر زیارتی مشهد مقدس در نظر گرفته شده که تاریخ سفر با انتخاب خودشان است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *