رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سالک: فرهنگ مهمتر از اقتصاد است/ آقاتهرانی: دولتی‌ها به جای نقد آبکی به ما کمک کنند

11:18 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۶۸۹
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: اولویت فرهنگ بر موضوعات اقتصادی، آثار مثبت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه، لزوم کمک دولت به اجرای این طرح به جای نقد آن و ... از مهمترین سخنان موافقان طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس بود.

: اولویت فرهنگ بر موضوعات اقتصادی، آثار مثبت طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در جامعه، لزوم کمک دولت به اجرای این طرح به جای نقد آن و ... از مهمترین سخنان موافقان  طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در مجلس بود.

به گزاش خبرنگار سیاسی ، وکلای ملت صبح امروز(چهارشنبه) در صحن علنی مجلس طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر در دستور کار قرار دادند.

حجت الاسلام احمد سالک رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در موافقت از این طرح با تاکید بر اینکه فرهنگ مهمتر از اقتصاد است، گفت: یکی از اساسی ترین مساله فرهنگی موضوع امر به معروف و نهی از منکر است و این طرح می تواند حرکت خوبی دراین زمینه باشد.

وی افزود: با گذشت 35 سال از پیروزی انقلاب اسلامی کمیسیون قضایی و فرهنگی مجلس همت کردند و چنین طرحی را آماده کردند.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس خاطر نشان کرد: طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر در جهت تقویت ستاد امر به معروف است که به دستور مقام معظم رهبری برای احیای امر به معروف تشکیل شده است.

به گزارش میزان، محمد دهقان نماینده مردم طرقبه و عضو هیات رئیسه مجلس نیز در موافقت با کلیت این طرح اظهار کرد: دولت وظیفه دارد براساس قانون اساسی در راستای ایجاد فضای مساعد برای رشد فضائل اخلاقی اقدام کند.

وی افزود: در اصل 8 قانون اساسی بر نظارت همه گانه تایید و مقرر شده که مردم بر مسئولین و مسئولین بر مردم نظارت داشته باشند.

این نماینده مجلس خاطر نشان کرد: مواردی که در طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر آمده درقانون اساسی نیز ذکر شده و این طرح مورد تاکید قرار داده است.

*آریایی نژاد: طرح حمایت از آمران به معروف و نهی از منکر دارای اثرات مثبتی است

احمد آرایایی نژاد نماینده مردم ملایر نیز در موافقت از این طرح گفت: مطالب زیادی در جامعه وجود دارد که به علت نادیده گرفتن دستورات امام علی امام اول شیعیان ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی به گونه ای است که آمران به معروف و ناهیان از منکر مظلوم هستند خاطر نشان کرد: همه کشورها ضابطه های مختلفی دارند بنابراین هر شخصی که بخواهد به کشوری سفر کند باید این رابطه ها را رعایت کند.

آریایی نژاد تاکید کرد: فرهنگ اولا براقتصاد است بنابراین باید از کسانیکه می گویند این طرح گردشگران به کشور را کاهش می دهد پرسید که آیا شما نگران سرمایه گردشگری هستید یا ترویج اسلام در دنیا؟

وی ادامه داد: این طرح اثرات مثبت بسیاری دارد بنابراین درخواست می کنم که نمایندگان به کلیات این طرح رای مثبت بدهند.

*آقاتهرانی: دولتی ها به جای نقدهای آبکی به فکر کمک باشند

حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس در موافقت از این طرح تاکید کرد: بحث امر به معروف از ضروریات دین ماست و زشت است که ما هنوز نتوانسته ایم سنگی را در این امر بنا کنیم.

وی افزود: ابتدا کمیسیون فرهنگی مجلس پیشنهاد طرح حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر را داد سپس در کمیسیون قضایی این موضوع بررسی شد و به همین منظور کمیسیون مشترک شکل گرفت. ما برای این طرح وقت بسیاری گذاشته ایم و حتی روزهای تعطیل نیز به مجلس آمدیم.

آقاتهرانی در پاسخ به اظهارات مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور در مخالفت از طرح گفت: چرا باید این طرح امنیت کشور را بهم بریزد وزیر کشور نیز در این ستاد حضور دارد برای چه هرج و مرج شود.

وی درپایان خاطر نشان کرد: از دولتی ها می خواهیم به جای نقدهای آبکی فکر و ایده بدهند و به ما کمک کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *