رونق به بازار مسکن بازگشت/ افزایش هزار معامله‌ خرید و فروش در هر روز

11:05 - 16 مهر 1393
کد خبر: ۹۶۸۴
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضو هیات مدیره کمیسیون املاک و مستغلات کشور از رونق دوباره بازار مسکن در مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: در پی ارائه تسهیلات 80 میلیونی شاهد رونق خرید و فروش در بازار مسکن هستیم.

: عضو هیات مدیره کمیسیون املاک و مستغلات کشور از رونق دوباره بازار مسکن در مهر ماه سال جاری خبر داد و گفت: در پی ارائه تسهیلات 80 میلیونی شاهد رونق خرید و فروش در بازار مسکن هستیم.

مصطفی قلی خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی میزان، از افزایش قدرت خرید خانوارها برای خرید مسکن در مهر ماه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: قدرت خرید خانوارها برای خرید مسکن امسال حدود 5 درصد افزایش یافته است.

عضو هیات مدیره کمیسیون املاک و مستغلات ایران، با اشاره به افزایش حجم معاملات خرید مسکن در مهر ماه سال جاری اعلام کرد: حجم معاملات روزانه از شش هزار معامله در مهر ماه سال گذشته به هفت هزار و 200 معامله در روز افزایش یافته است.

قلی خسروی، با بیان این که در سال 91، آمار معاملات روزانه بالاتر از 14 هزار معامله بود اعلام کرد: این روند در ماه های ابتدایی سال جاری روزانه به 3500 مورد رسید، این در حالی است که هنوز از رکود خارج نشده ایم ولی این آمار گویای رونق نسبی در بازار است.

قلی خسروی، با تاکید بر لزوم افزایش قدرت خرید خانوارها ادامه داد: برای افزایش قدرت خرید مردم باید تسهیلاتی مانند ارزان شدن مصالح، کاهش قیمت تراکم و تقویت مبلغ وام در کنار اجرای سیاست هایی برای جلوگیری از رشد قیمت مسکن فراهم شود.

وی با بیان این که طی ماه های پایانی سال شاهد رونق خرید و فروش مسکن در بازار خواهیم بود عنوان کرد: وضعیت رکودی بازار مسکن در سال 93 نسبت به سال 91 بهتر است و براساس پیش بینی ها باید از امسال وضعیت بهبود یابد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *