رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سینماگران ایرانی علیه صهیونیست‌ها و داعش بیانیه دادند

9:58 - 24 تير 1393
کد خبر: ۹۶۶
خبرگزاری میزان: بیش از 160 نفر از سینماگران و هنرمندان و مدیران فرهنگی کشور با انتشار نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد، انزجارشان را نسبت به کشتار وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه و جنایات گروه داعش در عراق اعلام کردند.

: بیش از 160 نفر از سینماگران و هنرمندان و مدیران فرهنگی کشور با انتشار نامه‌ای خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد انزجارشان را نسبت به کشتار وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه و جنایات گروه داعش در عراق اعلام کردند.

به گزارش ، بیش از 160 تن از سینماگران و هنرمندان و مدیران فرهنگی کشور با انتشار نامه ای خطاب به آقای بانکی مون دبیرکل سازمان ملل متحد مراتب تنفر و انزجارشان را نسبت به حملات و کشتار وحشیانه رژیم صهیونیستی در غزه و جنایات گروه داعش در عراق اعلام کردند.

روابط عمومی سیزدهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر عنوان کرد: تاکنون بیش از 160 سینماگر و هنرمندکشور به منظور همدردی و همصدایی با مردم مظلوم غزه و محکومیت حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی و جنایات گروه های تکفیری و داعش با انتشار نامه ای اعتراض و انزجارشان را نسبت به این گونه اقدامات و افکار ضدانسانی ابراز داشتند. این در حالی است که جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با قراردادن بنر ویژه اعتراض روی سایت جشنواره به نشانی http://moqavematfilmfest.ir/ از علاقمندان به شرکت در این فراخوان عمومی اعم از سینماگران و هنرمندان سایر رشته های هنری از سراسر کشور دعوت کرد تا نسبت به ثبت نامشان از طریق این سایت اقدام نمایند. اسامی ثبت شده در سایت متعاقبا در خبرهای بعدی اعلام شده و در پایان اسامی هنرمندان و سینماگران و متن نامه برای دبیرکل سازمان ملل ارائه می گردد.

بر پایه این خبر بخش هایی از این نامه و اسامی سینماگران و هنرمندانی که تاکنون در این اعتراض جمعی همراه شدند به شرح زیر است:

جناب آقای بان کی مون

دبیر کل محترم سازمان ملل متحد

با سلام و احترام

قطعا جنابعالی نیز با ما هم عقیده هستید که گذشته سازمان ملل متحد و برخی مدیریت های اعمال شده بر آن، همیشه موجب سربلندی آن نبوده است و در دوره هایی که چشم بستن بر نسل کشی ها، تجاوزات، بی عدالتی، ظلم و بی قانونی بر ملل محروم در دستور کار حاکمان سازمان قرار داشته، هتک حیثیت این نهاد را باعث گردیده و هرگاه که برای حمایت از انسان و انسانیت و دفاع از مردم مظلوم و محروم جهان وارد عمل شده، اعتبار، حیثیت و آبرو را نه تنها برای مجموعه سازمان بلکه به ویژه برای مدیران آن به ارمغان آورده است.

اکنون جنابعالی مسئول حفظ آبرو و حیثیت این نهاد بین المللی هستید. با تورقی کوتاه و مرور بر اخبار و اظهار نظرهای بین المللی به راحتی می توانید دریابید که جهان در واکنش به ستم ، خشونت، خونریزی، بی عدالتی و پلشتی بیشمار ی که بر مردم مظلوم غزه می رود چه موضعی دارد.

مردم بی دفاع عراق و غزه ناجوانمردانه قتل عام می شوند، زنان و کودکان و سالخوردگان در این سرزمین ها برای اندک آرمیدنی به دنبال مأمن حقیری می گردند و تروریسیم در دنیا و به خصوص در شرایط کنونی در منطقه خاورمیانه ، آرامش را از همه ربوده است . آن هم در دورانی که شما دبیر کل سازمان ملل متحد هستید.

ما هنرمندان و سینماگران ایران به حکم وظیفه انسانی، ملی و تاریخی خود به پیروی از اعتقادات دینی و ارزشهای الهی، از شما که انسانی مؤثر در یک نهاد بین المللی هستید انتظار داریم که نقش تاریخی و تاریخ سازتان را در این برهه از زمان ایفا نمائید و با استفاده از تمامی ظرفیت ها و توانمندی های حقیقی و حقوقی خود گام مؤثری در جهت برقراری صلح و امنیت جهانی بردارید.

ما براین باوریم که هوشمندی و تدبیر جنابعالی می تواند نه تنها قلب و دیدگان کودکان، زنان و سالخوردگان بی پناه غزه و عراق را شاد گرداند، بلکه تحسین بشریت را هم نسبت به ورود شما برای پایان دادن به این مصیبت ها برانگیزد.

جناب آقای بان کی مون، قطعا دیر یا زود جنابعالی این مسئولیت را برای استقرار در جایگاه های دیگر ترک می نمائید. امیدواریم در روز وداع وجدانی آسوده و دعای خیر بشریت بدرقه تان باشد.

هنرمندان و سینماگرانی که تاکنون در این اعتراض جمعی نسبت به جنایات ددمنشانه رژیم صهیونیستی در غزه همراه شدند به این ترتیب است:

ابراهیم حاتمی‌کیا - محمدمهدی عسگرپور - داریوش مهرجویی- سیدرضا میر کریمی– منوچهر شاهسواری- جمشید مشایخی– مجتبی راعی– محمد خزاعی- سیدغلامرضا موسوی- منوچهر محمدی- بهروز افخمی– محمدرضا شرف الدین - جمال شورجه - ابوالفضل جلیلی- سیدضیاءهاشمی- محمدرضا جعفری جلوه - مهدی مسعودشاهی– علیرضا داوودنژاد - جواد شمقدری- روح ا... حجازی- جواد نوروزبیگی- حبیب اله بهمنی- حسین مسافرآستانه- حبیب احمدزاده - پوران درخشنده - ابوالقاسم طالبی- پرویز شیخ طادی- حبیب اله کاسه ساز- محسن دامادی - فرج اله سلحشور - عبدالحسن برزیده - سیدجمال ساداتیان - هانیه توسلی– بابک حمیدیان- سعید راد–  علیرضا امینی– احمد نجفی– رضا ایرانمنش- فخرالدین صدیق شریف - نیکی کریمی - حمیدرضا پگاه- ابراهیم اصغری - جواد اردکانی- محمدرضا اسلاملو- حمید بهمنی- مهدی عظیمی میرآبادی - عبداله باکیده- نرگس آبیار - عطاء اله سلمانیان- جلیل سامان- انسیه شاه حسینی-  نادر طریقت - محسن علی اکبری - سید احمد میرعلایی - علی غفاری- - سیدهادی منبتی - اصغر نقی زاده - علی رویین تن - محمدتقی فهیم - هادی دیباجی - جواد مزدآبادی- محمدجواد کاسه ساز- پژمان لشکری پور- مجید مسچی - روح اله سهرابی - سعید مستغاثی احمد مرادپور- علی محمد قاسمی - هادی مقدم دوست - مهدی جعفری - محمد صدری- مصطفی دالایی - قاسم بخشی - محسن قیصری - سعید ابوطالب - علی شاه حاتمی - سید فرهاد حسینی - مهدی سجاده چی- علی اکبر قاضی نظام - احسان عبدی پور - داود بیدل - سعید سعدی - ادریس عبدی پور - سید محمود رضوی مجد - روح اله شمقدری - سیدسعید سیدزاده - امیر پروین حسینی- مسعود آب پرور- محمدرضا آهنج  - عبدالرضا اکبری - حسن امجدی مقدم - مهدی کریمی- اسماعیل براری - بهزاد بهزادپور- محمد پیرهادی - محمدرضا عرب - مهرداد خوشبخت - رضا درستکار - جعفر دهقان - پناه برخدا رضایی- کوروش سلیمانی - سعید ابراهیمی فر - بهروز شعیبی – کامران ملکی- کامران تفتی- یداله صمدی - شفیع آقا محمدیان- علی قوی تن - ناصر هاشم زاده - حبیب کاوش - اکبر حر - سید احمد حسنی مقدم– حمید انزابی –  شاهد سلطانی – مهدی احمدی – جعفر گودرزی- راحله فلاح – سیدعلی میرعلایی- محمدحسین عصفوری – رضا ابوالفاضلی– محسن محسنی نسب – داریوش جهانگیری- جلیل فرجاد- مرتضی حیدری – مارال فرجاد –  مسعود ده نمکی – نادر طالب زاده– جهانبخش سلطانی– رضا برجی – مونا فرجاد – حسن نجاریان -  شهرام اسدی– محمد کاسبی- فرهاد قائمیان- محمد صنعتی- رضا رستگار- محمدحسین نیرومند- سیدمجتبی علوی- ناصر درخشان- علیرضا عاقل زاده- نادر طالب زاده- غلامرضا منتظمی- شهاب اسفندیاری- یزدان عشیری- عبدالستار کاکایی- نیوشا ضیغمی– محمدرضا شفیعی- آناهیتا همتی- مرتضی رزاق کریمی– مصطفی رزاق کریمی– محمدرضا گوهری- حسین همایونفر- غلامرضا منتظمی- علیرضا فرد-- سیدرحیم حسینی و سیدعباس میرهاشمی- مقصود جباری- اصغر بختیاری- وحید امیرخانی- علی امیدوار - مرتضی شعبانی- مالک حدپور سراج- سیدجواد حسینی- حسین خورشیدی- محمدحسین حیدری و ...


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *