رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

نگاه مثبت به ایران در عرصه جهانی سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد

14:30 - 15 مهر 1393
کد خبر: ۹۶۰۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خروج از رکود را علامت خوبی در اقتصاد کشور دانست و گفت: حضور دبیرکل سازمان بین المللی کارفرمایی بستر مناسب را برای نگاه مثبت به ایران است، هرچند زمینه مراودات خوبی را برای حضور سرمایه گذاران خارجی ایجاد می کند.

: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خروج از رکود را علامت خوبی در اقتصاد کشور دانست و گفت: حضور دبیرکل سازمان بین المللی کارفرمایی بستر مناسب را برای نگاه مثبت به ایران است، هرچند زمینه مراودات خوبی را برای حضور سرمایه گذاران خارجی ایجاد می کند.

به گزارش میزان، علی ربیعی در حاشیه دیدار با برنت ویلتون دبیرکل سازمان بین المللی کارفرمایی با اشاره به تعامل مثبت جمهوری اسلامی ایران و سازمان بین المللی کار، افزود: ایران تعامل سازنده ای با سازمان بین المللی کار دارد، حضور نماینده کارفرمایی سازمان بین المللی کار علامت خوبی برای وجود رابطه مطلوب میان تشکلهای کارفرمایی کشور با این سازمان است.

وی در خصوص موضوع بهره وری بنگاههای اقتصادی نیز اظهار داشت: بهره وری پایین تولید را متاثر می کند که باید تلاش شود، دلایل پایین بودن بهره وری در بنگاههای اقتصاد از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این راستا، سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در جهت ارتقا بهره وری با توسعه آموزش های مهارت تلاش می کند.

ربیعی با اشاره به کارگاههای همجوار واحدهای تولیدی، گفت: از طریق ارتقا مهارت نیروی کار می توان بهره وری را در برنامه های کوتاه مدت در بنگاهها افزایش داد.

وی در خصوص پرداختهای تشویقی برای ارتقا بهره وری، گفت: بهره وری با پرداخت های تشویقی رابطه معنادار دارد. مطالعات زیادی در خصوص پرداختهای تشویقی، دستمزد و بهره وری در حال انجام است اما کار سختی به ویژه در حوزه صنعت است.

ربیعی تاکید کرد: علاوه بر آموزشهای مهارت، برای ارتقا بهره وری تلاشهای زیادی در جهت آموزش مدیریت در حال انجام است.

دبیرکل سازمان بین المللی کارفرمایی نیز در جمع خبرنگاران هدف اصلی سفر خود به ایران را آشنایی با واقعیات این کشور عنوان کرد.

ویلتون افزود: در این سفر با فدراسیونهای کارفرمایی و چالشهایی که ایران در خصوص حوزه کار و تولید وجود دارد، آشنا شدیم تا بتوانیم تجربیات خود را در این زمینه برای رفع چالشها در اختیار ایران قرار دهیم.

دبیرکل سازمان بین المللی کارفرمایی گفت: نیاز به اعتمادسازی داریم، باید بتوانیم روند روبه رشد اقتصادی را در جهان در تعامل با کشورهای مختلف افزایش دهیم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *