ارائه کارت اعتباری به زنان با قابلیت کارت‌های بانکی و دفترچه الکترونیک سلامت

13:10 - 15 مهر 1393
کد خبر: ۹۵۸۱
خبرگزاری میزان: دبیر همایش و جشنواره مهربانو از ثبت نام زنان سرپرست خانوار و تمام اقشار با مدرک دیپلم به بالا از 28 مهر در سامانه مهربانو خبر داد و گفت: با طرح سامانه مهر بانو زنان کارت اعتباری دریافت می کنند. این کارت ها قابلیت کارت های بانکی را داشته و می توان از آنها به عنوان دفترچه الکترونیک سلامت نیز استفاده کرد.

: دبیر همایش و جشنواره مهربانو از ثبت نام زنان سرپرست خانوار و تمام اقشار با مدرک دیپلم به بالا از 28 مهر در سامانه مهربانو خبر داد و گفت: با طرح سامانه مهر بانو زنان کارت اعتباری دریافت می کنند. این کارت ها قابلیت کارت های بانکی را داشته و می توان از آنها به عنوان دفترچه الکترونیک سلامت نیز استفاده کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی میزان، منیر آمدی قمی امروز در مراسم نخستین همایش و جشنواره مهربانو ( ازدواج پایداری، خانواده سالم) دبیر این همایش از طراحی سامانه‌ای برای پایگاه اطلااتی و ارتباطی اختصاصی برای زنان کشور خبر داد و اظهار کرد: سامانه مهربانو از 28 مهر  شروع به فعالیت خواهد کرد.

وی با بیان این مطلب که این ثبت نام از طریق خط همراه اول و ایرانسل از 28 مهر ماه برای زنان کشور پیامک خواهد شد، ادامه داد: اطلاعات ثبت نام برای زنان پیامک می شود آنها  می توتنند از طریق سامانه مهربانو برای استفاده از این خدمات ثبت نام کنند. اشاره به این نکته ضورت دارد که هزینه ثبت نام برای هر فر د در این سامانه 10 هزار ریال است.

دبیر همایش و جشنواره مهربانو از دیگر مزایای این کارت را برای بانوان کشور،خرید اعتباری سکه طلا با مدت زمان پرداخت 3 ماهه بیان کرد و افزود: اعضاء باشگاه مهربانو می توانند از مزایای خرید اعتباری سکه طلا با مدت زمان پرداخت 3 ماهه و دریافت تسهیلات وام قرض الحسنه تحصیل، ازدواج، کارآفرینی و سلامت با بازپرداخت 60 ماهه استفاده کنند.

آمدی قمی با اذعان به این مطلب که کارت مهربانو یک کیف الکترونیکی است بیان کرد: با استفاده از کارت مهربانو افراد می توانند خریدهای خرد، استفاده در حمل و نقل عمومی، انجام همه امور بانکی، پرداخت قبوض، خرید شارژ، و انتقال وجه از طریق شماره تلفن همراه امکان پذیر است.

وی در ادامه گفت: در جشنواره مهربانو که در 8 مهر برگزار خواهد شد، سامانه مهربانو(سامانه اختصاصی بانوان ایرانی) حامی کارت بانو( کارت اعتباری بانوان ایرانی)تمبر یاد بود مهربانو ( به مناسبت نامگذاری رسمی روز ازدواج) توسط مسئولان کشور رونمایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این جشنواره 9 نفر از مهربانوهای ایرانی توسط هیات داوران انتخاب شده معرفی می‌شوند، تصریح کرد: به فعالان حوزه‌های سلامت، علم و فناوری، فرهنگ و هنر، ایثار، مسئولیت اجتماعی، نیکی، محیط زیست و ورزش نشان اختصاصی مهر بانو اعطا خواهد شد.

دبیر همایش و جشنواره مهربانو یکی از دریافت کنندگان این کارت را در این جلسه عنوان کرد و گفت: زهرا نعمتی یکی از دریافت کنندگان این کارت است که در حوزه ورزش برای کشور رتبه و مدال طلا دریافت کردند.

وی در خاتمه با اشاره به شیوه آموزش به افراد برای استفاده از این کارت ها گفت: تفاهم نامه ای با سه بانک تجارت، آینده و پارسیان امضاء شده است تا در این زمینه همکاری های لازم را به عمل آورند.

این طرح با همکاری معاونت امور زنان و خانواده، معاونت اجتماعی وزارت کشور، شورای اسلامی شهر تهران، وزارت ورزش و جوانان، موسسه مطالعات و تحقیقات زنان، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی در کشور اجرایی خواهد شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *