ارائه خدمات به ۱۰۰ هزار زائر اربعین ۹۳ در پایانه مرزی مهران

12:34 - 15 مهر 1393
کد خبر: ۹۵۶۷
خبرگزاری میزان، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت طرح خادمان حرم مهرورزی را در پایانه مرزی مهران به منظور خدمات دهی به زائران حسینی اجرا می کند.

، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: این جمعیت طرح خادمان حرم مهرورزی را در پایانه مرزی مهران به منظور خدمات دهی به زائران حسینی اجرا می کند.

به گزارش ، فرحناز رافع اظهار کرد: طرح خادمان حرم مهرورزی جمعیت هلال احمر روز اربعین حسینی با هدف کمک به بهبود سلامت عزاداران حسینی مشرف شده به کربلا معلی در پایانه مرزی مهران اجرا می شود.
وی افزود: چادرهایی ویژه بانوان و آقایان در قالب این طرح برای ارائه خدمات رایگان پزشکی ، دارویی و بسته های بهداشتی به عزاداران حسینی در محل پایانه مرزی مهران و محل ورود و خروج زوار دایر می شود.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور تاکید کرد: پزشکان ، پیراپزشکان و امدادگران در این چادرها بسته های بهداشتی ، خدمات درمانی، دارویی و کنترل فشار خون را به زائران ارائه می کنند.
رافع ادامه داد: پیش بینی می شود 100 هزار نفر در روز اربعین حسینی در قالب این طرح خدمات دریافت کنند.

رافع همچنین به دیگر خدمات این جمعیت به زائران اباعبدالله الحسین(ع) در مرز مهران اشاره کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه فعالیت های داوطبان جمعیت هلال احمر بر اساس مشارکت های مردمی انجام می شود دعوت از خیرین برای تهیه غذای زائران و هماهنگی با سازمان امداد و نجات برای تهیه پتو برای کسانی که یک شب در مهران بیتوته می کنند از جمله امکاناتی است که تلاش می شود در اختیار زائران در مرز مهران قرار گیرد.

فرماندار مهران نیز در این باره گفت: سال گذشته بیش از 250 هزار زائر از مهران در ایام محرم تردد کردند و پیش بینی می شود امسال این شمار به 400 هزار نفر افزایش یابد.

مراد ناصری افزود: با توجه به کمبود امکانات زیرساختی از تمامی دستگاه ها به ویژه جمعیت هلال احمر برای فراهم کردن امکانات مناسب برای زائران درخواست کمک شده و انتظار داریم همه ارگان ها مشارکت در جهت خدمت رسانی مناسب به زائران اباعبدالله الحسین(ع) را در دستور کار قرار دهند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *