رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آقا روح الله بوی خیانت را استشمام کرده بودند

9:47 - 15 مهر 1393
کد خبر: ۹۵۱۷
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: "... پیام حضرت امام خمینی (ره) قبل از حج سال 66 خواندنی است. شروع این پیام به ما می‌گوید که آقا روح‌الله بوی خیانت سعودی‌ها را استشمام کرده بودند."

: "... پیام حضرت امام خمینی (ره) قبل از حج سال 66 خواندنی است. شروع این پیام به ما می‌گوید که آقا روح‌الله بوی خیانت سعودی‌ها را استشمام کرده بودند."

به گزارش به نقل از روزنامه کیهان، "سعید قاسمی" از فرماندهان دوران دفاع مقدس در شانزدهمین نشست فیلم‌سازان جوان سینمای انقلاب در باره مظلومیت واقعه حج سال 66 افزود: ما برای خیلی از اتفاقاتی که در کشور افتاده، مراسم و سالگرد و بزرگداشت می‌گیریم. اما ماجرای حج خونین چه در دولت اصولگرایان و چه در دولت غرب‌گرایان مغفول ماند.

وی درباره اهمیت مطالعه سخنان امام خمینی (ره) عنوان کرد: پیام حضرت امام خمینی (ره) قبل از حج سال 66 خواندنی است. شروع این پیام به ما می‌گوید که آقا روح‌الله بوی خیانت سعودی‌ها را استشمام کرده بودند.


بنابر این گزارش، این نشست به موضوع حج خونین سال 66 اختصاص داشت و همه صحبت‌ها حاکی از مظلومیت شهدای این حج بود.

در نشست دیروز که با عنوان "اسلام ناب، رسواگر اسلام آمریکایی" برگزار ‌شد، فیلم مستند "قربانگاه زائران" به کارگردانی مقداد رحیمی حاجی آبادی به نمایش درآمد.

در ادامه این برنامه، "مقداد رحیمی"، درباره چرایی ساخت اثری با موضوع حج خونین سال 66 گفت: این اتفاق تلخ مظلومیت چندجانبه‌ای داشت. در سال 66 نه تنها عراق، بلکه کل دنیا به خاطر پیروزی‌های ما در جنگ بسیار عصبی و ناراحت بودند. برای همین عراق در آن سال‌ها از سلاح شیمیایی بهره می‌برد و کل دنیا هم از وی حمایت می‌کرد. اما مهم‌ترین اتفاق آن سال غرق شدن نفت‌کش کویتی که با ناوهای عظیم آمریکایی اسکورت می‌شد، در آب‌های خلیج فارس بود.

وی اضافه کرد: آمریکایی‌ها آبرویشان در دنیا رفته بود و می‌خواستند به طریقی ذهن‌ها را منحرف کنند. برای همین ماجرای حج سال 66 را رقم زدند.

 

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *