اشتغال مهم‌ترین دغدغه روستاییان است

19:34 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۴۹۶
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: ضرغامی اشتغال را از دغدغه‌های مهم روستاییان ذکر کرد و گفت: هر چند بنای فعالیت در روستاها بر تولید است، اما امروز جوانان روستا نیز دغدغه‌ اشتغال دارند، بنا بر این یکی از دلایل عمده مهاجرت از روستا به شهر برطرف کردن این دغدغه است.

: ضرغامی اشتغال را از دغدغه‌های مهم روستاییان ذکر کرد و گفت: هر چند بنای فعالیت در روستاها بر تولید است، اما امروز جوانان روستا نیز دغدغه‌ اشتغال دارند، بنا بر این یکی از دلایل عمده مهاجرت از روستا به شهر برطرف کردن این دغدغه است.

به گزارش ، عزت الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما طی سخنانی در اولین همایش ملی روز روستا که امروز در سالن سران اجلاس برگزار شد آبادانی روستاها را مقدمه آبادانی کشور دانست و گفت: همه‌ مسئولان و دست‌اندرکاران کشور در اینکه روستاها باید آباد باشد وحدت نظر دارند و امروز باید این نظر واحد اجرایی شود.

رئیس سازمان صداوسیما با اشاره به این موضوع که توازن شهر و روستا به نفع شهرنشینی به هم خورده است، دلایل این موضوع را مورد توجه قرارداد و افزود: یکی از مسائلی که این مهم را موجب شده است نادیده گرفتن مزیت‌ها و توانمندیهای روستا و روستائیان در سراسر کشور است.

ضرغامی اشتغال را از دغدغه‌های مهم روستائیان ذکر کرد و گفت: هر چند بنای فعالیت در روستاها بر تولید است اما امروز جوانان روستا نیز دغدغه‌ اشتغال دارند، بنا بر این یکی از دلایل عمده مهاجرت از روستا به شهر برطرف کردن این دغدغه است.

رئیس سازمان صدا وسیما توزیع عادلانه و واقع‌بینانه امکانات در روستاها را در کنار شناسایی توانمندی‌های روستا و روستاییان و ایجاد زمینه بهره‌مندی آنان از مزیت‌های خود را یکی از راه‌های توجه بیشتر به روستاها در جهت آبادانی آنها ذکر کرد.

ضرغامی با انتقاد از کسانی که بدون توجه به فرهنگ روستا با ساخت و سازهای بی‌ضابطه محیط زیست و طبیعت زیبای روستا را از بین می‌برند تصریح کرد: برای مقابله با این مسئله نیاز است شوراهای روستا به اتفاق سایر مسئولان کشور به صورت جدی با این پدیده نامیمون مقابله کنند.

ضرغامی در پایان با اشاره به تولیدات رسانه‌ای با محوریت روستا در شبکه‌های استانی و ملی با افزایش زمان پخش این برنامه‌ها موافقت کرد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *