باران و کاهش دما در چند استان از فردا

18:17 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۴۹۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: سازمان هواشناسی اعلام کرد، باران شدید و وزش باد در روز سه شنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می شود.

: سازمان هواشناسی اعلام کرد، باران شدید و وزش باد در روز سه شنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران و گلستان پیش بینی می شود.


به گزارش ، سازمان هواشناسی در اطلاعیه ای اعلام کرد: همچنین رگبار و رعد و برق و وزش باد دراستان های آذربایجان شرقی و غربی، شمال زنجان، ارتفاعات البرز در استانهای قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی پیش بینی می شود.

سازمان هواشناسی افزود : نقشه های پیش یابی بیانگر تقویت جریان های شمالی و گذر متناوب امواج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور در روزهای دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه است که پیامد آن کاهش 2 تا 6 درجه دما، بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد در سواحل دریای خزر و برخی مناطق شمال غرب، دامنه های البرز و شمال شرق کشور خواهد بود .

امروز به تدریج با نفوذ جریان های شمالی کشور، بارش در استان های گیلان، مازندران و اردبیل آغاز خواهد شد.

روز چهارشنبه نیز همچنان در مناطق یاد شده بارش تداوم خواهد داشت. شدت بارش در این روز در استان گیلان و غرب مازندران است.

دریای خزر نیز از بعد از ظهر دوشنبه و روزهای سه شنبه و چهارشنبه مواج خواهد بود.

همچنین در سه روز آینده در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، وزش باد، رگبار پراکنده یا رعد و برق رخ خواهد داد.

در روز سه شنبه و چهارشنبه پدیده گرد و غبار در استان های ایلام، خوزستان و بوشهر مورد انتظار است.

آب گرفتگی معابر عمومی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه سازمان هواشناسی وزارت راه و شهرسازی درباره آب گرفتگی معابر عمومی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به دلیل بارش شدید باران هشدار داد.

بارش شدید باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید در روزهای سه شنبه و چهارشنبه در استان های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان و شمال استان آذربایجان شرقی پیش بینی می شود، از این رو آب گرفتگی معابر عمومی در این نواحی رخ خواهد داد و ضروری است اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت احتمالی به عمل آید.

همچنین به سبب مواج شدن دریا در روز سه شنبه تا صبح چهارشنبه تمهیدات لازم در نظر گرفته شود و از شنا کردن و تردد با قایق های ماهیگیری یا تفریحی خودداری شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *