باید زمینه بازگشت داوطلبانه پناهندگان و آوارگان به کشورشان فراهم شود

16:25 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۴۷۱
دسته بندی: سیاست ، عمومی
خبرگزاری میزان: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بر گسترش همکاری های سازنده میان کشورهای اهداء کننده ، میزبان و مبداء در راستای بازگشت داوطلبانه پناهندگان و آوارگان به کشورشان تأکید کرد.

: معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بر گسترش همکاری های سازنده میان کشورهای اهداء کننده ، میزبان و مبداء در راستای بازگشت داوطلبانه پناهندگان و آوارگان به کشورشان تأکید کرد.

به گزارش گروه سیاسی ، حسین ذوالفقاری رئیس هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس اکسکام ، ضمن تشکر از کمیسر عالی پناهندگان برای تلاش در راستای کاهش آلام میلیون ها پناهنده و آواره در جهان اظهار کرد: برقراری صلح و ثبات در کشورهای همسایه برای جمهوری اسلامی ایران از اهمیت زیادی برخوردار است و امیدوارم با شکل گیری دولت جدید افغانستان شاهد حرکت رو به جلوی این کشور در مسیر پیشرفت و توسعه پایدار باشیم .

وی تصریح کرد : جامعه بین الملل نیز به روند توسعه این کشور کمک نموده و بسترهای لازم را برای بازگشت داوطلبانه پناهندگان افغان به کشور متبوعشان را فراهم می نماید .

معاون وزیر کشور در ادامه سخنانش بیان داشت : ما بر این باوریم که برگزاری کنفرانس بین المللی راه حل های راهبردی برای پناهندگان افغانستانی در مورد حمایت از بازگشت داوطلبانه ، ادغام مجدد و پایدار و مساعدت به کشور میزبان در می سال 2012 در ژنو ، بتواند بستر ساز مناسبی برای همکاری بیشتر در زمینه حل مشکلات پناهندگان باشد .

ذوالقاری ابراز امیدواری کرد که این نشست می تواند ضمن خروج و برون رفت از اجلاس سنتی سالانه با ارائه طرح های جدید و همکاری همه شرکت کنندگان گام موثری را در جهت رفع معضل پناهندگان و آوارگان بردارد .

وی بر رفع معظل پناهندگان و آوارگان برای کاهش آلام این قشر آسیب پذیر تأکید و بر گسترش همکاری های سازنده میان کشورهای اهداء کننده ، میزبان و مبداء در راستای بازگشت داوطلبانه پناهندگان تأکید کرد .

گفتنی است شصت و پنجمین اجلاس سالانه کمیته اجرایی کمیساریای عالی ملل متحد در امور پناهندگان (اکسکام) با حضور نمایندگان 150 کشور عضو در مقر اروپایی سازمان ملل متحد در کشور سوئیس برگزار شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *