حاشیه سازی به نفع کشور نیست/ ضرورت نگاه منصفانه به مسایل کشور

۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۴:۴۷
کد خبر: ۹۴۶۳۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
خبرگزاری میزان - آیت الله آملی لاریجانی در جلسه شورای اداری استان مازندران با بیان اینکه حاشیه سازی به نفع کشور نیست بر ضرورت داشتن نگاه منصفانه به مسایل کشور تاکید کرد.
حاشیه سازی به نفع کشور نیست/ ضرورت نگاه منصفانه به مسایل کشوربه گزارش ، آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا در ادامه اولین روز از سفر سه روزه خود به استان مازندران امشب با حضور در جلسه شورای اداری این استان با بیان اینکه اقتداری که امروز در این نظام مردمسالاری دینی داریم مدیون ازرش‌های الهی و اسلام  است، گفت: اگر این ارزش‌های دینی نبود نمی توانستیم در مقابل این دشمنی‌های عجیب دوام بیاوریم.

وی با اشاره به هجمه های رسانه‌‌ای غرب علیه کشورمان اظهار کرد: استفاده از هجمه‌های رسانه‌ای غرب برای تهاجم فرهنگی به کشور یک جنگ تمام عیار است و آن ها میلیاردها تومان  برای راه انداری کانال فارسی هزینه می کنند و در حال حاضر بیش از صد کانال فارسی زبان از طریق ماهواره ها پخش می شود که هجمه فرهنگی را دنبال می کند.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه حفظ دستاورهای انقلاب یکی از اهداف مهمی است که مسئولان وظیفه دارند به آن توجه کنند، افزود: ما به حرمت این ارزش‌ها ایستاده و ماندگار شدیم و هم اکنون نیز مدیون خون شهدا هستیم.

وی با اشاره به مسئله برجام گفت: اینکه برخی می گویند کار دولت فقط مذاکره است این حرف بی انصافی است؛ چرا حرف‌های غیرمنصفانه می زنند. ما در چارچوب قانون و فرمایشات مقام معظم رهبری حرکت می کنیم و حاشیه سازی از سوی جناح‌های مختلف به نفع کشور نیست و کشور نیاز به آرامش دارد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه در مسئله برجام قوه قضائیه به دولت کمک کرد، ادامه داد: بنده عضو شورای عالی امنیت ملی هستم و واقعا در این مسئله به دولت کمک شد؛ اما در برخی مواد برجام مشکل داشتیم ولی باید منصفانه به مسایل نگاه کرد.

آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه ایران امروز در یک شرایط بسیار خاص قرار دارد، افزود: ایران بعد از انقلاب توانسته به اقتدار ملموس در منطقه و جهان دست پیدا کند که مورد توجه همه کشورهای جهان است و اکنون سیر تکاملی ما در جهات مختلف از جمله سیاسی، نظامی و علمی ادامه دارد و رشد فزاینده داشته است.

رئیس قوه قضائیه گفت: امام راحل با این معماری خاصی که یک نظام مردم‌سالاری دینی را بنیان گذاشت پدیده شگرفی را پایه‌ ریزی کرد زیرا در آن زمان سیطره غرب با موضوع لیبرالیسم تمام دنیا را گرفته بود و بعد از شکست شوروی، نظامی که در دنیا درباره‌ اش صحبت می‌ شد لیبرال دموکراسی بود.

آیت الله آملی لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی ایران بر همه تئوری‌ها خط بطلان کشید و نظام مردم‌سالاری را بر مبنای اسلام پایه‌ریزی کرد. 

وی افزود: از ابتدای انقلاب از طرق مختلف از جمله تحریک قومیت در حاشیه کشور، تحریم ها، تهدید به جنگ، ترور شخصیت ها و فشار سیاسی هجمه هایی به ایران وارد شد اما ما ایستادیم و در حال حاضر همچنین کشوری مثل ایران نتوانسته است در برابر دشمنان مقاومت کند و به راه خود ادامه دهد.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه اکنون دشمن نرمش نشان داده است ولی در پشت صحنه فشارها را ادامه می دهد، گفت: با رهبری امام راحل و مقام معظم رهبری از بحران ها و چالش ها عبور کردیم و اکنون کشورهای دیگر نمی توانند ایران را نادیده بگیرد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: آمریکا در بحث سوریه برای چند سال حاضر نبود ایران را به عنوان نیروی قوی منطقه بپذیرد. تمام این کشورها با همه امکانات برای درهم شکستن جبهه مقاومت اسلامی بسیج شده بودند ولی نتوانستند و موفق نشدند و اکنون ایران به اقتدار مثال زدنی منطقه و یک کابوس برای دشمنان تبدیل شده است.

رئیس قوه قضاییه افزود: این اقتدار ناشی از وسعت خاک و داشتن موشک نیست بلکه این اقتدار به دلیل آن است که تفکری الهی پشت این نظام قرار دارد و آن هم مردم‌سالاری اسلامی و دینی است.

وی تصریح کرد: برخی از قرن ها پیش تلاش کردند دین را از سیاست جدا کنند و اکنون نیز می گویند دین محصور به حیات شخصی انسان‌هاست. اما اکنون برخی متفکران اندیشه سیاسی در باب سکولاریسم از این مرحله عبور کرده و به تجربه ایران در احیای دین بازگشته اند و نظام ایران نظام مردمسالاری و دینی است.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم پشتیبان این نظام نبودند نظام جمهوری اسلامی با هزاران استدلال نمی توانست کارش را پیش ببرد و ایده ها و فرضیات در صحنه عمل به منصه ظهور نمی رسید.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه تیزبینی امام راحل در مردم شناسی عمیق بود، گفت:  امام خمینی (ره) می‌دانستند که تا مردم در صحنه نباشند ایده‌ها و فرضیه‌ها نمی‌تواند در زمینه عمل به ظهور برسد و تیزبینی امام همین بوده که مردم‌شناسی عمیق داشته و با روح و جان مردم آشنایی کامل داشتند. 

وی خاطر نشان کرد: صاحب اصلی کشور خود مردم هستند و به مسئولان توصیه می کنم که باید خادمین این مردم باشیم و انصاف نیست که این را فراموش کنیم.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: مشکلات اقتصادی و اجتماعی وجود دارد و همه از جمله مسئولان باید با همدلی و همزبانی در رفع مشکلات مردم حرکت کرده و در این زمینه برنامه ریزی کنند. متاسفانه برخی خانواده ها به معضل اعتیاد کشیده شدند و برخی گرفتار فقر و آسیب های اجتماعی هستند و برای رفع این مسایل هم افزایی لازم است .

وی در پایان بر ضرورت مراقبت بیشتر از اراضی ملی استان مازندران تاکید کرد و گفت: تغییر کاربری و تعرض به جنگل های یکی از مسایل حاد استان مازندران است و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. از سوی دیگر قلع و قمع کردن بر اساس قانون و دستور قضایی صورت می گیرد و قانون می گوید اگر به ساحت اراضی ملی تعرض شد باید قلع و قمع صورت گیرد و دستگاه قضا با قاطعیت با تصرفات غیرقانونی برخورد می کند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *