رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کرولال بازی در خدمت مفاهیم غرب+عکس

14:41 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۴۵۴
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: "قبیله" صامت است و با حرکاتی که توسط بازیگران به پیش می رود، برای معلولان کر و لال به خوبی قابل درک است اما محتوای آن القایی به نفع غرب و در حمایت رهبران غربگرای اوکراین است.

: "قبیله" صامت است و با حرکاتی که توسط بازیگران به پیش می رود، برای معلولان کر و لال به خوبی قابل درک است اما محتوای آن القایی به نفع غرب و در حمایت رهبران غربگرای اوکراین است.

به گزارش به نقل از "فرانس انترناسیونال" کمتر پیش آمده که از سینمای اوکراین چیزی بشنویم اما هرازگاه سینمای این کشور هم محصولات قابل توجهی را ارائه میکند. از تازه ترین محصولات این سینما فیلمی است به نام "قبیله".

نکته قابل توجه در  " قبیله " این است که در آن دیالوگ جایی ندارد و فیلم با زبان این قشر از افراد جامعه توسط بازیگران کر ولال پیش می رود. فیلم در عین حال زیرنویس نیز ندارد.

این اثر دراماتیک ساخته "میروسلاو اسلابوشیپتسکی" اوکراینی جنبه های منفی زندگی امروزی جوانان را - در جوامع افسار گسیخته - از جمله مشارکت در مافیای قاچاق مواد مخدر و سست شدن پایه های خانواده و عشق های خیابانی نشان می دهد.


هرچند فیلم صامت است و با حرکاتی که توسط بازیگران به پیش می رود، برای معلولان کر و لال به خوبی قابل درک است و البته برای مخاطب عادی نیز قابل  لمس می باشد.

این فیلم در جریان تظاهرات مردم اوکراین در اطراف "میدان" محل اصلی تجمعات غربی فیلمبرداری شده است.

فرم فیلم در عین حال برای تامین اهداف غرب است 


به گفته کارشناسان هرچند فیلم دارای وجوه هنری بالایی است ولی محتوای آن القایی به نفع غرب و در حمایت رهبران غربگرای اوکراین است که بعداز برکناری کودتاگونه "یانووکویچ" از ریاست جمهوری خود به قدرت رسیدند.


عوامل پشت پرده تهیه این فیلم تلاش کرده اند که دوران ریاست جمهوی یانووکویچ را که به روسیه نزدیک بود با داستانی که یک نوجوان وارد گروه مافیای قاچاق مخدر به کمک مسئولان مدرسه میشود، به بیننده القا کنند.

در این میان استفاده از فیلم صامت با بازیگران کر ولال تازگی خاصی به فضای سینمایی می دهد و این بهترین حربه برای رسیدن به اهداف سازندگان بوده استت.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *