آغاز رسمی توزیع بنزین یورو 4 در اصفهان

14:35 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۴۵۱
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 پایان این هفته با حضور معاون وزیر نفت در کلانشهر اصفهان بطور رسمی آغاز می شود.

: توزیع بنزین با استاندارد یورو 4 پایان این هفته با حضور معاون وزیر نفت در کلانشهر اصفهان بطور رسمی آغاز می شود.

به گزارش میزان، حسین کرد مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اصفهان با بیان این که این استان در فهرست کلانشهرهای توزیع بنزین یورو 4 قرار دارد ، گفت: توزیع رسمی این فرآورده از روز چهارشنبه (16 مهر ماه) با حضور عباس کاظمی، معاون وزیر نفت بطور رسمی آغاز می شود.

حسین کرد افزود: جایگاههای عرضه سوخت اصفهان نیز برای توزیع بنزین یورو 4 در این کلانشهر آماده شده اند.

با انجام برخی تغییرات در عملیات مجتمع بنزین سازی پالایشگاه اصفهان، روزانه نزدیک به ٣ میلیون لیتر بنزین یورو ٤ تولید و در اصفهان توزیع می شود.

به منظور تولید بنزین یورو ٤ در این پالایشگاه، علاوه بر تغییر در عملکرد مجتمع بنزین سازی این شرکت، در عملکرد واحدهایی که خوراک این مجتمع را نیز تامین می کنند (واحد آیزوماکس و ...) تغییراتی ایجاد شده است؛ این تغییرات به دست کارشناسان و متخصصان شرکت انجام و آزمایش شده است.

با توجه به برآورد نیاز سه میلیون لیتر مصرف روزانه بنزین یورو 4 در کلانشهر اصفهان، قرار است حدود 2.2 میلیون لیتر از این مقدار بوسیله پالایشگاه اصفهان و مابقی از طریق واردات تامین شود.

توزیع بنزین یورو 4 از 29 خرداد ماه سال گذشته در تهران آغاز شد و پس از آن اراک، کرج و تبریز، کلانشهرهایی بودند که به تریتب زیرپوشش این فرآورده پاک قرار گرفتند.

قرار است تا پایان امسال شمار کلانشهرهای زیرپوشش توزیع بنزین یورو با استاندارد یورو 4 به 8 شهر برسد.

اصفهان، مشهد، شیراز و اهواز، دیگر کلانشهرهایی هستند که برای توزیع بنزین پاک در آنها تا پایان امسال،برنامه ریزی شده است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *