رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سیاستهای غلط غرب چه بر سر مردم آفریقا آورده است؟+عکس

13:23 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۴۳۳
دسته بندی: فرهنگی ، عمومی
خبرگزاری میزان: بسیاری از کشورها به دلیل اعمال سیاست های بهره کشی ونگاه هژمونی غرب در قبال آنها، همواره شاهد جنگ داخلی، کشتار و قحطی هستند و قاره آفریقا بیشترین ضربه را از این سیاست غیربشری بر پیکره خود حس می کند.

: بسیاری از کشورها به دلیل اعمال سیاست های بهره کشی ونگاه هژمونی غرب در قبال آنها، همواره شاهد جنگ داخلی، کشتار و قحطی هستند و قاره آفریقا بیشترین ضربه را از این سیاست غیربشری بر پیکره خود حس می کند.

به گزارش به نقل از نشریه فرانسوی " نوول ابسرواتور"، نمایشگاه عکسی با عنوان " شب تاریک" از ویلیام دانیل عکاس فرانسوی در خیابانهای پاریس برگزار شد.

ویلیام دانیل که درپنج مرحله به آفریقا سفر کرده به خوبی می داند که فاجعه های انسانی برآمده از حضور غربیون در کشورهای آفریقای مرکزی در چه مرحله ای است و  گالری وی با هدف ارایه زوایای تاریک و پنهان این فاجعه برای افکار عمومی شهری که میلیون ها گردشگر خارجی را در خود می بیند در حاشیه رود" سن " برگزار شده است.


 

 

دانیل در باره برگزاری این نمایشگاه عکس گفت: من در قالب مبارزه با گرسنگی تصاویری را می گرفتم که به یک باره تلنگری به من خورد تا تصاویر را از نگاه دیگری بگیرم تا عمق فاجعه را نشان دهد.

وی ادامه داد: تصاویری را گرفتم و در خیابان نمایش می دهم زیرا همه مردم که نشریاتی مثل " تایم" یا "لوموند " نمی خرند تا از ماجرایی که هزاران انسان بیگناه را درشرایط طاقت فرسا نشان می دهد خبردار شوند.

این عکاس افزود: این گونه  با مردم رهگذر بیشتر در تماس و ارتباط مستقیم هستم و می توانم عمق فاجعه را به آنها منتقل کنم.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *