قطار ریل‌باس ارم در مسیر تهران-کرج مسافران را جابه‌جا می‌کند

11:23 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۳۹۵
دسته بندی: صفحه نخست ، عمومی
خبرگزاری میزان: در راستای توسعه خدمات‌رسانی در شهرهای تهران و کرج و به منظور کاهش بار ترافیکی در این مسیر، قطار ریل‌باس «ارم» از چهارشنبه هفته جاری (16 مهر ماه) در مسیر تهران-کرج راه‌اندازی می‌شود.

: در راستای توسعه خدمات‌رسانی در شهرهای تهران و کرج و به منظور کاهش بار ترافیکی در این مسیر، قطار ریل‌باس «ارم» از چهارشنبه هفته جاری (16 مهر ماه) در مسیر تهران-کرج راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش میزان، شرکت حمل و نقل ریلی رجا با اعلام این خبر اعلام کرد: این اقدام در راستای افزایش سهم حمل و نقل ریلی از حمل و نقل عمومی و توسعه قطارهای حومه‌یی و کاهش مصرف سوخت و انرژی صورت گرفته است.

قطار ریل‌باس «ارم» با ظرفیت ۳۳۶ نفر روزانه ۲ بار به صورت رفت و برگشت در مسیر یاد شده تردد می کند و بلیت آن به روش آنلاین یعنی عرضه در مراکز فروش بلیت قطار ، اینترنتی و با صدور قبض در داخل قطار انجام می‌شود.

این قطار با مدت زمان سیر ۴۵ دقیقه همه روزه ساعات‌ ۶ صبح و ۱۷:۳۵ عصر از کرج حرکت کرده و ساعات ۱۶:۳۰ و ۱۹:۰۰ عصر هر روز از تهران مراجعت می‌کند.

ریل باس‌های «ارم» بدون نیاز به لکوموتیو و بصورت خود کشش بوده و با حداکثر سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت برای مسیرهای کوتاه و حومه‌ی شهرهای بزرگ استفاده می‌شود.

سرعت مناسب، ایمنی بسیار خوب، آلـودگی کمتر محیط زیسـت و قابلیت جـابه‌جایی انبوه مسافر از دیگر مـزایای را‌ه‌اندازی ‏ ریل‌باس‌ها است.‏


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *