رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

دو میلیون و 800 هزار خانوار در سکونت‌های غیر رسمی زندگی می‌کنند/ شهرنشینی 72درصد جمعیت ایران

11:11 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۳۹۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
خبرگزاری میزان: محمد پژمان با بیان اعلام این که در چهار دهه، 30 درصد از جمعیت ایران در شهرها و 70 درصد در روستاها زندگی می کردند، اعلام کرد: هم اکنون 28 درصد از جمعیت کشور در روستاها و 72 درصد در شهرها سکونت دارند.

: سید محمد پژمان با بیان اعلام این که در چهار دهه، 30 درصد از جمعیت ایران در شهرها و 70 درصد در روستاها زندگی می کردند، اعلام کرد: هم اکنون 28 درصد از جمعیت کشور در روستاها و 72 درصد در شهرها سکونت دارند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی میزان، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که هم اکنون بالغ بر 60 درصد جمعیت جهان در شهرها سکونت دارند، گفت: در حال حاضر 10 میلیون نفر در بافت فرسوده زندگی می کنند که 2.8 میلیون خانوار در 2.6 میلیون واحد مسکونی یا سکونت‌گاه‌های غیررسمی ساکن هستند.

وی در ادامه با اعلام این که مهمترین مرکز فعالیت های اقتصادی، علمی، فرهنگی و سیاسی در شهرها است ادامه داد: همه فعالیت‌های مورد نیاز جوامع بشری در شهرها انجام می‌گیرد از این رو باید به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شود تا انتظارات از جوامع شهری در شرایط مناسب به اجرا برسد و از ایجاد سکونت‌گاه‌های غیررسمی جلوگیری شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی، با تاکید بر اینکه بافت فرسوده در ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیررسمی از اولویت های دولت است، ادامه داد: امروز با عنوان روز جهانی اسکان بشر از سوی سازمان ملل متحد انتخاب شده تا صدای ساکنان این مناطق را بشنویم و تلاش کنیم تا آسیب‌های محیطی و اقتصادی و اجتماعی در این مناطق اصلاح شود.

در این مراسم از سند ملی بازآفرینی پایدار محدوده‌ها و محله‌های هدف برنامه‌های احیاء، بهسازی و نوسازی شهری رونمایی شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *