پیشگیری از ارتکاب جرم در جامعه نیازمند نهضت عمومی است

9:32 - 14 مهر 1393
کد خبر: ۹۳۶۸
دسته بندی: حقوق و قضا ، عمومی
خبرگزاری میزان: عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه پیشگیری از ارتکاب به جرم در جامعه نیازمند نهضت عمومی است، افزود: قوای سه‌گانه موظف به همکاری در این زمینه هستند و نمی‌توانند با این بهانه که قوه قضاییه نظارت بر کنترل جرم را بر عهده دارد از این وظیفه خود شانه خالی کنند.

: عضوهیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با تاکید بر اینکه پیشگیری از ارتکاب جرم در جامعه نیازمند نهضت عمومی است، افزود: قوای سه‌گانه موظف به همکاری در این زمینه هستند و نمی‌توانند با این بهانه که قوه قضاییه نظارت بر کنترل جرم و جنایت را عهده دار است از این وظیفه خود شانه خالی کنند.

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار حقوقی میزان در خصوص بیانات اخیر رئیس قوه قضاییه مبنی بر اینکه پیشگیری از جرم یک مسأله فراقوه‌ای است و نیازمند تلاش مضاعف درون قوه‌ای و حمایت‌های همه جانبه سایر قواست، اظهار کرد: در این مورد باید همه نهادها با هم متحد شوند چراکه پیشگیری از جرم و ترویج اخلاق‌مداری بر اساس تثبیت آموزه‌های اعتقادی نیازمند اقدامات عمیق فرهنگی است.
وی ادامه داد: اگر مردم به درجه‌ای از اعتقاد برسند که خدا را ناظر بر اعمال خود بدانند به طور قطع در زمینه ارتکاب به جرم در جامعه ایمنی ایجاد می‌شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: برای ارتقای عرصه فرهنگی به منظور کاهش میزان جرم و جنایت در کشور باید از طریق مدارس، دانشگاه‌ها، مساجد و حوزه علمیه اقدام شود، همچنین نباید نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما را در تحقق این مهم نادیده گرفت.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه پیشگیری از ارتکاب به جرم در جامعه نیازمند نهضت عمومی است، اذعان کرد: با توجه به اینکه قانون پیشگیری از ارتکاب به جرم در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده است بنابراین قوای سه گانه موظف به همکاری برای تحقق این امر هستند و نمی‌توانند با این بهانه که قوه قضاییه وظیفه نظارت بر کنترل جرم و جنایت در کشور را بر عهده دارد از این وظیفه خود شانه خالی کنند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *