وزارت علوم توقف ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی را تکذیب کرد

13:31 - 13 مهر 1393
کد خبر: ۹۳۴۷
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای خبر منتشره در برخی سایت های با عنوان «ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی متوقف شد» را تکذیب کرد.

: وزارت علوم با صدور اطلاعیه ای خبر منتشره در برخی سایت های با عنوان «ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی متوقف شد» را تکذیب کرد.

به گزارش ، دفتر آموزش های غیر دولتی وزارت علوم طرح هایی را که برای تاسیس موسسه های آموزش عالی چه تک جنسیتی و چه غیر آن برای رفع نیازهای واقعی و روز جامعه ارائه شوند و در صورتی که در مناطق اشباع شده نباشند، مورد بررسی قرار می دهد، کما اینکه در حال حاضر نیز چندین طرح جدید تک جنسیتی در این دفتر در حال بررسی است .
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با صدور اطلاعیه ای خبر منتشره در برخی سایت های خبری تحت عنوان «ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی متوقف شد» را تکذیب کرد.

در این اطلاعیه آمده است: آنچه در مصاحبه با 'کارن ابری نیا ' مدیرکل آموزش غیردولتی وزارت علوم مطرح شده است، این بوده که تعداد کل موسسه های آموزش عالی غیر دولتی غیر انتفاعی به حد اشباع رسیده و به همین دلیل تاسیس واحد های جدید در بسیاری از مناطق کشور امکان پذیر نیست.

دلیل این امر بالا بودن ظرفیت های ایجاد شده بیش از حد نیاز در سال های گذشته بوده و آنچنان که در خبر منتشره القا شده است ارتباطی با تک جنسیتی بودن یا نبودن ندارد. علاوه بر این، دفتر آموزش های غیر دولتی وزارت علوم طرح هایی را که برای تاسیس موسسه های آموزش عالی چه تک جنسیتی و چه غیر آن برای رفع نیازهای واقعی و روز جامعه ارائه شوند و در صورتی که در مناطق اشباع شده نباشند، مورد بررسی قرار می دهد، کما اینکه در حال حاضر نیز چندین طرح جدید تک جنسیتی در این دفتر در حال بررسی است .
بنابراین درج عنوان «ارائه مجوز به دانشگاه های تک جنسیتی متوقف شد» گمراه کننده بوده و اطلاع رسانی صحیح نیست.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *