رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

طنین دعای عرفه در ایران اسلامی

16:23 - 12 مهر 1393
کد خبر: ۹۲۹۲
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: دعای روحبخش عرفه امروز در سراسر ایران اسلامی طنین انداز شد .

: دعای روحبخش عرفه امروز در سراسر ایران اسلامی طنین انداز شد .

به گزارش گروه سیاسی ، خداجویان در سراسر کشور با حضور در آستان مقدس امامزادگان ، مساجد و اماکن مذهبی ، ضمن خواندن دعای پرفضیلت عرفه ، با تضرع به درگاه خداوند از حضرت باریتعالی استجابت دعاهای خود را خواستار شدند .

همچنین این مراسم معنوی با حضور صدها هزار زائر و مجاور بارگاه مطهر رضوی برگزار شد . در این مراسم که پیش بینی می شود 800 هزار زائر و مجاور ایرانی و غیرایرانی حضور دارند عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) یکصدا و با چشمانی اشکبار دعای بندگی و طلب بخشش را زمزمه می کنند.
هزاران نفر از زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت (ع) نیز با حضور در حرم مطهر آن حضرت با زمزمه های حسین بن علی (ع) در صحرای عرفات همنوا شده اند .

زمزمه یارب یارب و العفو العفو حاضران در این مراسم در سراسر حرم مطهر طنین انداز است.
شبستان امام خمینی ، صحن ها ، رواق ها و خیابان های اطراف حرم مطهرحضرت معصومه(س) مملو از جمعیت است و هر لحظه به تعداد جمعیت حاضر افزوده می شود.

مراسم پر فیض دعای عرفه در مسجد مقدس جمکران ، مزار شهدای گمنام کوه خضر نبی ، مساجد و بقاع امامزادگان استان قم هم در حال برگزاریست .

مراسم قرائت دعای عرفه با حضور پر شور زائران و مجاوران در شیراز سومین حرم اهل بیت (ع) هم در حال برگزاری است و زائران و مجاوران حرم حضرت احمد بن موسی (ع) با چشمانی اشکبار دست دعا به درگاه احدیت بلند کردند .

مساجد ، تکایا ، حسینیه‌ها و مرقدهای مطهر امامزادگان و سایر اماکن مذهبی فارس امروز میزبان مومنانی است که دعای پرفیض عرفه را یک دل و یک نوا زمزمه می کنند .

بیش از 100 هزار زائر نیز با حضور در یادمان شهدای شلمچه دعای عرفه خواندند و بیش از هزاران زائر هم در مرز خسروی دعای عرفه برگزار کردند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *